4 zajímavá fakta, kterým se těžko věří. Věděli jste o nich?

Svět, kterým se obklopujeme a ve kterém žijeme nese plno velmi zajímavých a zvláštních faktů, kterým se těžko věří. Ať už se jedná o kapitolu z obzorů literatury, zeměpisu, či všeobecných znalostí, takovýchto rarit a těžko uvěřitelných faktů je opravdu požehnaně. Dnes se s vámi podělím o 4 zajímavosti ze světa, které jste možná ani nevěděli. 

Vlajka Nepálu

Tato vlajka je jediná, která nemá čtyřúhelníkový tvar. Většina vlajek má tvar obdélníku, s výjimkou Švýcarska a Vatikánu. Vlajka Nepálu se od ostatních liší mnohem více, jelikož se skládá ze dvou spojených trojúhelníků. Každý je navíc jinak velký a uvnitř se nachází dva symboly slunce a měsíce, které taky nejsou umístěny symetricky. Obraz měsíce reprezentuje královskou rodinu, slunce rodinu Ránů, která v zemi byla u moci až do roku 1951. Zubatý tvar vlajky zároveň symbolizuje i Himálaj,  v němž Nepál leží. Vlajka však také může vyjadřovat přání, aby země existovala stejně tak dlouho jako měsíc a slunce. Dnešní podoba vlajky pochází z roku 1962. 

nepal-645446_960_720

Shakespearův slovník

Shakespeare vymyslel spoustu slov, které se dodnes v angličtině dosti využívají – například eyeball (oční bulva), nebo mnoho dalších. To ale není všechno, jelikož vymyslel ještě jméno Jessica, které je stále často používané. A když si představíte, že slova z 16. století se zachovala i ve století 21., je to opravdu úctyhodné.
shakespeare-67698_960_720 

Velikost Ruska

Rusko je skoro stejně velké jako planeta Pluta. Ačkoliv to zní zvláštně, že jedna z trpasličích planet by mohla být stejně velká jako jenom část naší planety, je to kupodivu pravda. Zatímco celková plocha Pluta je 1,77 krát 10 na sedmou kilometrů čtverečních, Rusko je jenom o malý kus menší s jeho plochou 1, 71 krát 10 na sedmou kilometrů čtverečních. Díky tomuto si většina lidí teprve uvědomí, jak velké Rusko vlastně je. Nebo na druhou stranu, jak malé je vlastně Pluto. 

babuschka-1666132_960_720

První Iphone

První Iphone měl větší výkon než počítač NASA. V roce 1969 se stala věc, které do té doby nikdo nedokázal uvěřit. Člověk přistál na Měsíci a pak zase zpátky na Zemi (pravděpodobně). Byl to malý krok pro člověka, ale velký skok pro lidstvo. Na druhou stranu je těžké si představit, že počítač, který tuto věc pomohl umožnit, měl procesor o rychlosti pouhých 4, 077 Megahertz, zatímco první Iphone přibližně 100 krát tolik. 

apple-1841553_960_720

Takovýchto zajímavostí můžete najít na internetu mnohem více. Svět je prostě jeden velký cirkus plný psích kusů a zajímavých představení. 

Please follow and like us:

ZDROJ >>