Babišova vláda v Lucemburku se opět na Radě ministrů EU nepostavila proti Dublinu IV, proti bylo jenom 7 zemí spolu s Itálií a Slovenskem, Česko mezi nimi nebylo. Hnutí ANO něco jiného říká doma, ale při hlasováních v EU drží těsný krok s Berlínem! Proč se Babišův ministr vnitra nepostavil proti Dublinu a nepřipojil se k sedmi zemím, které na radě Dublin IV odmítly projednávat? Něco tady smrdí!

Babišova vláda v Lucemburku se opět na Radě ministrů EU nepostavila proti Dublinu IV, proti bylo jenom 7 zemí spolu s Itálií a Slovenskem, Česko mezi nimi nebylo. Hnutí ANO něco jiného říká doma, ale při hlasováních v EU drží těsný krok s Berlínem! Proč se Babišův ministr vnitra nepostavil proti Dublinu a nepřipojil se k sedmi zemím, které na radě Dublin IV odmítly projednávat? Něco tady smrdí!

Již minulé úterý 5. června proběhlo v Lucemburku zasedání Evropské rady ministrů, která projednávala text dohody o povinném přerozdělování uprchlíků v EU, který je známý pod názvem Dublin IV. Jak se dalo očekávat, část evropských zemí byla ostře proti přijetí tohoto dokumentu a Rada nakonec nedospěla k závěru a přesunula definitivní jednání a rozhodování o přijetí Dublinské reformy až na evropský summit EU koncem měsíce. Italský ministr vnitra Matteo Salvini to označil za velké vítězství odpůrců Dublinu. Nejprve si ukážeme tiskovou zprávu [1] z Itálie:

(ANSA) – Řím 5. června – ministr vnitra Matteo Salvini v úterý uvedl, že je “velmi spokojen” nad zamítnutím navrhované reformy dublinského nařízení sedmi zeměmi, včetně Itálie, na úterní radě pro spravedlnost a vnitřní věci v Lucemburku. To je “naše vítězství”. “Měli jsme protichůdné postavení a další země se postavili za nás, prolomili jsme frontu,” řekl Salvini.

“To znamená, že není pravda, že není možné ovlivňovat evropské politiky,” řekl. Sedm zemí, které odmítly návrh reformy Dublinského nařízení předložené bulharským předsednictvím EU, byly Itálie, Španělsko, Rakousko, Rumunsko, Maďarsko, Slovinsko a Slovensko. Estonsko, Polsko a Velká Británie nevyjádřily svůj názor. Dalších 18 zemí, i když nebylo spokojeno, vyjádřilo ochotu nechat dveře otevřené jednání. Mezi těmito zeměmi jsou Řecko, Malta a Kypr, čímž se láme jednota odporu tzv. středomořské fronty (odporu proti Dublinu).

Matteo Salvini, italský ministr vnitra, který v Lucemburku odmítl v Radě ministrů jakékoliv další jednání o Dublinu.

Jenže, vyjevení občané ČR a zejména voliči Hnutí ANO jen nevěřícně zírali na výjezd hlasovacího součtu, protože nemohli na seznamu odpůrců Dublinu najít Českou republiku a hlas Lubomíra Metnara, českého ministra vnitra, který na Radě Českou republiku zastupoval. Proti Dublinu IV totiž hlasovalo 7 evropských zemí, ale Česká republika mezi nimi nebyla. Proti dalšímu projednáváni Dublinu IV v současné šílené myšlenkové podobě se postavilo jen 7 zemí, a pro jistotu si je zopakujme, abychom se ujistili, že nás nešálí zrak a opravdu mezi nimi chybí Česká republika:

  • Slovensko
  • Maďarsko
  • Slovinsko
  • Itálie
  • Španělsko
  • Rakousko
  • Rumunsko

Ostatních 18 zástupců evropských zemí na Evropské radě vyjádřilo opačný názor a jasnou ochotu nadále o znění a schválení textu Dublinu IV jednat. Mezi těmito zeměmi, kterým Dublin IV zjevně nevadí a klidně o něm budou nadále vyjednávat, je tak po úterním zasedání rady minulý týden i Česká republika. Abyste si udělali obrázek, co to znamená, musíme si o kus níže v tomto článku ocitovat text z oficiálních stránek Evropské rady ministrů, kde je ze dne 5. června 2018 k tomuto jednání informační text, který jasně vystihuje celkový obraz toho, že Česká republika a její vláda de facto hájí přijetí Dublinu IV, který povede k povinnému přerozdělování migrantů v EU do všech 27 zemí.

Lubomír Metnar (vpravo) v Evropské radě ministrů.

Ještě předtím je ale třeba konstatovat, že Lubomír Metnar, jako Babišův ministr vnitra, tak v krátké době za sebou znovu vyslal směrem k českým občanům a voličům Hnutí ANO velmi podivný, až nevysvětlitelný signál, který je v ostrém rozporu s výroky Andreje Babiše v českých médiích, kde tvrdě odmítá Dublin IV a přerozdělování migrantů v EU. Když ale dojde na summit v Marakéši, Babišův ministr není proti. A když dojde na interní hlasování v Evropské radě, Babišův ministr dokonce hlasuje pro pokračování vyjednávání o textu Dublinu IV. Co to sakra má znamenat? Když se podíváme na text [2], který visí na serveru Evropské rady, naskočí nám husí kůže:

Domácí záležitosti (úterý 5. června)
Reforma společného evropského azylového systému a přesídlení

Ministři zhodnotili pokrok ve všech spisech o azylové reformě. Před zasedáním Rady ministři neformálně diskutovali o uplatňování zásad odpovědnosti a solidarity v kontextu společného evropského azylového systému. Výsledky těchto diskusí spolu s nejnovějším kompromisním zněním budou základem pro další práci v návaznosti na zasedání Evropské rady koncem června.

Ministři také neformálně pokryli nařízení o azylovém řízení a v zásadě podpořily myšlenku vytvoření seznamu bezpečných třetích zemí EU v době přijetí nařízení.

Dnes jsme měli otevřenou diskusi o základních aspektech azylové reformy. Již nejsme v krizové situaci, které jsme čelili v roce 2015, ale musíme se ujistit, že jsme připraveni čelit jakékoli budoucí krizi. Vedoucí představitelé EU budou pokračovat v diskusích na základě dosavadní práce.

Valentin Radev, bulharský ministr vnitra

Na začátku tohoto článku najdete video z tiskové konference po jednání Evropské rady minulé úterý, kde bulharský ministr vnitra Valentin Radev, jako šéf předsedající země v Radě, informuje média o závěrech jednání. Z jeho výroků je snad naprosto jasné, jak je situace vážná pro ty země, které Dublin IV odmítají. Podle Radeva je totiž už prakticky hotovo a podle jeho slov by finální politické rozhodnutí mělo padnout koncem června. Přestože Radev přiznal, že jednání budou vyžadovat kompromisy, na jejich přijetí už moc času není, protože politická dohoda o Dublinu IV koncem tohoto měsíce by měla být ihned následována hlasováním v Radě, a to nejpozději do konce léta.

Již koncem června může být vymalováno a český ministr klidně pro Dublin zvedl v Radě ministrů ruku

Následně potom by Evropská komise zahájila procesní úkony na implementaci Dublinu IV a vydala by jednotlivé závazné směrnice pro 27 členských zemí EU. V tomto ohledu je naprosto alarmující, že v takové situaci si dovolí český ministr v radě zvednout ruku pro další projednávání Dublinu. Zdá se, že po skandálním dubnovém telefonátu Andreje Babiše s Angelou Merkel, o kterém informoval německý Die Tageszeitung a psali jsme o kauze zde a zde, už česká vláda de facto rezignovala na jakýkoliv politický odpor proti redistribuci migrantů v EU, kterou prosazuje Angela Merkel a Berlín.

Lubomír Metnar a Andrej Babiš.

Evropský komisař pro migraci Dimitris Avramopoulos zopakoval na tiskovce, že Evropská unie musí pomáhat migrantům a nelze odpojit Dublin IV od většího obrazu problematiky migrace jako takové. Tím pouze zopakoval jeden z hlavních bodů Marakéšské deklarace, kde je to uvedeno podobnými slovy. Ani proti této deklaraci počátkem května český ministr vnitra Lubomír Metnar nijak v marocké Marakéši neprotestoval, tam se proti znění dokumentu vyjádřil jen maďarský ministr. O kauze jsme psali zde, text deklarace v překladu najdete pro změnu zde.

Babišova vláda přitom jen před několika dny přijala návrh zákona na povinné integrační kurzy v ČR pro migranty, o čemž jsme psali v našem článku, což je další příklad toho, že Babišova vláda se už dopředu připravuje na přijetí Dublinu IV. A když vidíte, jak hlasoval Lubomír Metnar minulé úterý v Lucemburku, tak je snad i tomu největšímu hlupákovi a naivkovi jasné, že Hnutí ANO se nejenom připravuje na migranty, ale v EU dokonce ani nebude blokovat cestu schvalování Dublinu IV.

Doma v Česku velké kecy v kleci, ale v Lucemburku držení basy a hlasování s Angelou pro Dublin

Jenže doma v Česku se hloupým českým “volyčům” přehraje ohraná písnička a chlapácky silné řeči o tom, jací jsme to kabrňáci v EU, jak se nám podařilo posílit v EU odpor proti Dublinu IV, ale přitom se v tichosti pomlčí o tom, že při hlasování v Radě EU ten odpor zařídili ministři úplně jiných evropských zemí, zatímco český ministr poslušně sklonil hlavu, držel ústa a krok a hlasoval společně s Berlínem pro pokračování vyjednávání o Dublinu, proti vůli sedmi zemí, které měly odvahu se na Radě postavit na odpor. Česko snese fšecko, kohorty falešných politiků vedou zemi do migrační záhuby. Jak si jinak vysvětlit bláboly, které Lubomír Metnar uvedl minulé úterý pro ČTK, protože to opravdu jednomu hlava nebere. Čtěte sami:

ČTK, Lucemburk: Český ministr vnitra Lubomír Metnar novinářům řekl, že počet zemí, které mohou přijetí pro ně nepřijatelné reformy zablokovat, se zvyšuje. “Nejsme osamoceni jako před lety, že sami bojujeme proti kvótám a povinnému automatismu,” uvedl. Jak summit rozhodne, to si Metnar netroufal předpovědět, nevyloučil ale ani možnost, že by po volbách do europarlamentu v roce 2019 nynější návrh mohl úplně spadnout pod stůl. [3]

Chápete, dámy a pánové, tu neuvěřitelnou drzost? Jen několik chvil poté, co v Radě EU zvedl ruku pro pokračování vyjednávání o Dublinu, na rozdíl od Slovenska nebo Itálie, tak má odvahu říct ČTK, že prý nejsme osamoceni, že prý nejsme sami, kdo bojuje v EU proti kvótám Dublinu [4]. Taková drzost opravdu hraničí buď s naprostým pohrdáním zdravého úsudku voliče a občana ČR, anebo se jedná o precizní mediální manipulaci a pan ministr je holt tzv. “dvojžidelník”. To je jadrný newspeakový výraz pro politiky, který mne nedávno napadl, protože vystihuje lidi, kteří sedí na dvou židlích, jinak mluví doma v Česku před voliči a médii, ale úplně jinak mluví a hlasují v Evropské unii.

Lubomír Metnar, jen pár minut po skončení hlasování v Radě ministrů v Lucemburku, kde zvedl ruku pro pokračování v procesu schvalování Dublinu…

A obávám se, že takových “dvojžidelníků” máme v České republice a v Evropské unii opravdu požehnaně. Zatímco si pustíte česká média a bláhově slyšíte politiky bušit do Dublinu a do kvót, tak při hlasování v různých Marakéších, Bruselech a Lucemburcích je v tichosti všechno jinak a čeští ministři a politici drží poslušně linii s Berlínem, a to i proti vlastní krvi, proti bratrům, Slovákům, proti spojencům v odporu proti migraci, jako je Maďarsko a nově Rakousko a Itálie. Česko zkazí fšecko, když jeho politici budou “na tajňačku” před vlastními voliči v EU držet basu s Angelou.

*České titulky v úvodním videu zapnete tlačítkem “CC” v liště videa.

-VK-

Šéfredaktor AE News

ZDROJ >>