Britský Orwell už dorazil i do Prahy, pražská policie požaduje po magistrátu zpřístupnění kamer pro využití softwarem pro rozpoznávání obličejů! Za projektem stojí americká detektivní agentura Pinkerton, která zpracovala pro hlavní město studii sledování obyvatelstva pomocí softwaru, který v Londýně příliš neuspěl! Projekt zahrnuje sběr stovek tisíc obličejů, porovnávání s centrální evidencí obyvatelstva a s databázemi zahájených osob doma i v zahraničí! Policie využije gumového zákona o policii a ustanovení o monitorování veřejného prostoru!

Britský Orwell už dorazil i do Prahy, pražská policie požaduje po magistrátu zpřístupnění kamer pro využití softwarem pro rozpoznávání obličejů! Za projektem stojí americká detektivní agentura Pinkerton, která zpracovala pro hlavní město studii sledování obyvatelstva pomocí softwaru, který v Londýně příliš neuspěl! Projekt zahrnuje sběr stovek tisíc obličejů, porovnávání s centrální evidencí obyvatelstva a s databázemi zahájených osob doma i v zahraničí! Policie využije gumového zákona o policii a ustanovení o monitorování veřejného prostoru!

Český rozhlas dnes přinesl neuvěřitelnou informaci, že krajské ředitelství policie v Praze požádalo pražský magistrát o poskytnutí přístupu k celkem 6 pouličním kamerám na frekventovaných místech v Praze pro testovací pilotní a zkušební provoz amerického sledovacího a analytického softwaru pro rozlišování obličejů [1]. Projekt ve spolupráci s českou policií připravila a studii [2] vypracovala česká pobočka americké detektivní agentury Pinkerton, která spadá pod švédskou agenturu Securitas AB.

Navržený systém má pracovat na základě algoritmu pro rozlišování obličejů (Facial Recognition System) a lze očekávat, že v budoucnu bude pracovat i ve spojení s centrální databází obyvatelstva ČR a dalšími databázemi, jako je např. registr řidičských průkazů, databáze pohřešovaných osob nebo databáze pachatelů trestných činů, bude možné v reálném čase v pražských ulicích sledovat stovky tisíc občanů v jeden okamžik a analyticky vyhodnocovat jejich pohyb a s kým se stýkají.

Facial Recognition System

Systém je již nějakou dobu testován v ulicích Londýna, ale výsledky jsou rozpačité, protože v celkem 81% případů systém identifikoval podezřelého chybně a jednalo se o jinou osobu. Londýnský policie však projekt brání s tím, že chyba se vyskytne jenom v jednom z tisíce případů, protože používají jiný vyhodnocovací systém, než jaký testují výzkumníci v oblasti FRS technologií. Tyto technologie rozlišování obličejů mají jediný účel, sbírat obličeje účastníků demonstrací v Praze a přesně identifikovat každého jednotlivého účastníka.

Facial Recognition System je určený pro hromadný sběr tisíců obličejů za minutu pro vytváření kompilovaných databází o celém obyvatelstvu

Přesně z tohoto důvodu byl před lety přijat zákon v ČR, že účastníci demonstrací si nesmí zakrývat obličeje. Není to kvůli tomu, že by policisté neuměli výtržníka identifikovat, nebo že by mu neuměli sundat šátek z obličeje, ale jde právě o identifikaci ex-post, tedy po skončení demonstrace, když policie podle video záběrů a fotografii identifikuje stovky osob a předává informace do interní databáze ministerstva vnitra pro účely evidence osob podílejících se na extrémismu.

Rozeznávání identit bez tokenů.

Říká se tomu mezi policisty “zahájení bez realizace”, to znamená, že když se zúčastníte nějaké demonstrace, dostanete se do databáze vnitra, pokud se váš obličej objeví na některé fotce nebo videu, které policisté v civilním oblečení natáčí, ale nikdo vás nestíhá, jenom vás registrují a zařadí si vás do skupiny osob. Velká část účastníků sobotní demonstrace na Letné může být v klidu, bylo jich velmi mnoho a takto velké demonstrace nelze “zahajovat” ručně a pomocí fotografií a natáčení na kameru. Tolik desítek tisíc lidí nejde archivovat a jejich obličeje zachycovat ručně, k tomu je potřeba automatizovaný systém FSR, který za sekundu z pouličních kamer zachytí stovky obličejů v ultra-vysokém rozlišení. Po nasazení tohoto systému do praxe bude policie znát jména a adresy všech účastníků demonstrace na Letné, a tedy i přesné počty.

Zatím jenom 6 kamer v Praze pro pilotní provoz na frekventovaných místech, kde se pohybují desítky tisíc lidí za den, aby bylo možné systém kalibrovat a prověřit

Policie zatím požádala magistrát o poskytnutí přístupu na 6 kamerových CCTV bodů a mezitím se rozhořela diskuse, kdo bude mít jaké pravomoci, pod koho budou kamery podléhat, kdo bude se sbíranými daty nakládat a jak dlouho se budou uchovávat, ale to je v podstatě nepodstatné, protože se jedná o klasické Overtonovské okno, protože už to není v pozici nemyslitelného skandálu a myšlenky, která je vyloučená, ale už se okno posunulo do pozice, že se o tom diskutuje jako o možnosti, řeší se parametry a podmínky nasazení technologie. Systém FSR je považován v bezpečnostních složkách za komplementární systém, který dosáhne svého plného významu až po rozšíření 5G sítí, protože dosud je policie závislá na kabelových CCTV rozvodech městských kamer v Praze.

Čínský program na rozpoznávání obličejů z CCTV kamer.

Policie musí žádat magistrát, ten musí dát pokyn Městské policii, která kamery obsluhuje, aby dali přístup státní policii ke kamerám. Tohle s sebou nese byrokratické obtíže a problémy s médii. Po nasazení 5G sítí tyto problémy zmizí, protože policie si vybuduje vlastní bezdrátovou 5G síť vlastních kamer, které budou zasíťovány bezdrátově skrze 5G infrastrukturu. Dnes to není možné na starých sítích operátorů, protože ty jsou plně vytížené. Právě proto FSR a 5G zasíťování přinese do ČR prvky Nového světového řádu.

Ochránců lidských práv bude argumentováno, že sledování bude probíhat anonymizovaně pomocí tokenů, stejně jako je tomu již v Číně

Systém bude umět po zadání dotazu do systému určit polohu a místo pohybu jakéhokoliv občana ČR během zlomku sekundy. Pohyb občanů bude monitorován pomocí anonymních tokenů, aby se obešlo GDPR. Ke ztotožnění tokenů dojde až ve chvíli zahájení osoby. GDPR a ani české zákony totiž nezakazují shromažďovat anonymizovaná data, ale ani nezakazují ztotožnění anonymizovaných dat v případě, že k tomu dá souhlas soud. Sledování tak bude probíhat anonymizovaně a všechny osoby budou reprezentovány kódy a tokeny, přičemž policista nebude vědět, kdo to je. Uvidí jen číslo, token.

Anonymizovaný sběr obličejů rozlišených tokeny na displeji čínského policisty.

Ke ztotožnění tokenu dojde jen podle předpisů zákona. A v tom je právě ten skrytý Orwell. Sledováni budou všichni, ale nebudou identifikovatelní do chvíle, než někdo z nich něco provede. Systém bude prezentován jako budoucnost ultimátní bezpečnosti. Praha se tak stane po Londýnu další laboratoří NWO, kde bude testován americký sledovací systém, který mezitím v americkém San Franciscu rovnou zakázali, že představuje nejnebezpečnější nástroj na sledování pohybu lidí, který kdy vznikl.

Dnešním nejrozšířenějším nástrojem na sběr obličejů z fotografií jsou chytré telefony, ze kterých tajné služby čerpají rozsáhlé databáze selfíček

Stejně tak je potřeba si uvědomit, že vzniká celosvětová databáze obličejů všech obyvatel planety, data jsou získávána z mobilních telefonů. Lidé si pořizují selfie snímky a dobrovolně tak poskytují společnostem Google a Apple své obličeje pro identifikaci, nemluvě o odemykání telefonů obličejem, protože firmy, které vyrábějí telefony, postupně odstraňují většinu tlačítek, aby se odemykání telefonu realizovalo více a více pouze obličejem a případně skenem oční sítnice. Ze stejného důvodu se úplně přestávají vyrábět telefony s vyměnitelnými bateriemi, takže telefony nelze fyzicky odpojit od zdroje napětí a tím je spolehlivě a doopravdy vypnout.

Japonský tokenizovaný systém rozeznávání obličejů, postav, jejich výšky a rasy.

Dnešní smartphony používají pouze režim Soft Off, kdy telefon se zdá, že je vypnutý, ale když ho necháte vypnutý týden, plně nabitá baterie vám klesne o cca.  5 až 7 procent. Telefony totiž udržují v chodu úsporný tzv. Wake Up obvod, který udržuje v chodu interní hodiny a některé další obvody, které periodicky v cyklech naslouchají celulární síti, ale ve výchozím stavu s ní nekomunikují, pouze naslouchají. Jakmile nejde z telefonu snadno vyjmout baterie, jedná se o telefon, jehož cílem je primárně vaše nepřetržité sledování, ne telefonování… (Edward Snowden).

Nasbírané informace z kamer bude policie uchovávat dlouhé roky, dost možná i natrvalo

Česká policie již dnes ukládá informace o pohybu a průjezdu všech vozidel na dálnicích a kamerami monitorovanými úseky dalších silnic. Ukládají se do databáze nejen SPZ značka, ale i fotografie řidiče a spolujezdce na předním sedadle [3]. Tyto záznamy údajně policie uchovává po dobu 10 let, ale ve skutečnosti nikdo nemůže ověřit, jaká je skutečná doba, protože nikdo nemá právo policii kontrolovat, pouze policie může kontrolovat sama sebe prostřednictvím útvaru GIBS.

Sběr obličejů z ulice.

Takže, zatímco demonstranti na Letné v sobotu protestovali proti Andrej Babišovi a Marii Benešové, že prý je ohrožena demokracie, tak ve skutečnosti mnoho z účastníků demonstrace netušilo, že kamery v ulicích nepřetržitě natáčely jejich příchod. Mezitím si policie pod vedením ministerstva vnitra a Jana Hamáčka nechala zpracovat studii americkou detektivní agenturou Pinkerton a chce pražské pouliční kamery namontovat do systému sběru a rozeznávání obličejů. Díky gumovému zákonu o policii, který neomezuje rozsah monitorování veřejného prostoru, se dočkáme v českých městech přesně těch samých sledovacích nástrojů pohybu lidí, o kterých se psalo v Orwellově románu 1984.

S námi čtete, s námi objevujete… i ke konci roku.

Vážení čtenáři Aeronetu, blíží se konec měsíce listopadu a potřebujeme Vaši pomoc a podporu, abychom mohli mluvit a psát svobodně a bez cenzury i nadále. Do konce tohoto měsíce zbývá 10 dní a zatím jsme vybrali jen 18% z cílové sumy potřebné na zachování provozu našeho projektu na příští měsíc, což je opravdu kritický stav. Blíží se Vánoce a chápeme, že toho máte moc na starosti, ale… pokud se vám líbí naše práce, kterou pro Vás po celý rok děláme, pokud se vám líbí naše články a i banované páteční pořady na SVCS, přispějte prosím v závěru tohoto měsíce na naší obvyklé darovací stránce zde, ale pouze v případě, že si to můžete dovolit, tedy podle svých možností. Každý příspěvek má smysl, každý se počítá, malý i velký. Přispět můžete bankovním převodem, PayPalem, Bitcoinem a poštovní složenkou na účet. Naše práce může pokračovat jedině s Vaší podporou, jinak to není možné a nemělo by to ani smysl, protože podpora musí být oboustranná. Náš server je tu pro vás. Za Vaši podporu a pomoc předem děkujeme!

-VK-

Šéfredaktor AE News

ZDROJ >>