Chemické opalovací krémy a jejich vliv na naše zdraví. Proč našemu tělu škodí více než slunce samotné?

Taky se divíte jak je možné, že opalovací krémy, které si běžně koupíte ve velkoobchodech nebo v drogériích obsahují širokou škálu chemických látek, které by na kůži neměli vůbec co dělat? A jak je vůbec možné že tyto chemické látky, které můžou vyvolat rakovinu a jiná onemocnění obsahují i opalovací krémy, které jsou ,,dětské” a jsou určeny výhradně pro děti?

Proč je tak důležité zajímat se o to, co si na kůži mažeme?

Kůže, stejně tak jako třeba srdce nebo plíce, je velice důležitý orgán,  bez kterého bychom dokázali žít asi jen těžko.  Ať už přijde do styku s naší kůží jakákoliv látka, vždy naše pokožka do těla něco propustí.  Toto pravidlo platí zejména u opalovacích krémů.

Jestliže si na kůži namažete nějaký opalovací krém, můžete si být jistí, že většina tohoto krému se do kůže vsákne – pochopitelně se všemi složkami, které tento krém obsahuje.

Kterým složkám v opalovacích krémech bychom se měli vyhýbat?

  • Octinoxate (může negativně ovlivňovat kardiovaskulární systém, na testovaných myších bylo zjištěno, že jim buňky pod vlivem této látky na slunci umíraly)
  • Oxybenzone (způsobuje alergickou reakci na slunce, narušuje činnost hormonů)
  • Octisalate (negativně ovlivňuje imunitní systém)
  • Padimate O/ Octyl Dimethyl Paba/paba ester (tato sloučenina narušuje naše DNA a uvolňuje volné radikály, může způsobit rakovinu)

Jaká je tedy nejlepší varianta ochrany kůže při opalování?

Nejlepší volba je tedy použít takový výrobek, který nám nebude nijak ubližovat a nebude poškozovat naše zdraví. Jedním z těchto výrobků je například ECO Sunshine, který je vyrobený z jílu, oxidu zinečnatého a  bio olejů, které ochraňují naší kůži před slunečním zářením a zároveň pokožku regeneruje, tudíž nebudete potřebovat ani žádné krémy po opalování.

Výrobce uvádí ve svém příbalovém letáku: ,,Přípravek nemá přívlastek BIO, protože prakticky ve všech směrech normu BIO převyšuje. Naše opalovací oleje fungují na principu fyzikální ochrany. Ačkoliv se oleje do kůže vstřebávají taktéž, je to pro naši pleť jedině dobře. Kvalitní oleje, ze kterých je tento produkt vyroben působí na kůži velmi blahodárně – Obsahují vápník, hořčík, vitamíny E, B1, B2, B6, kůži hydratují a regenerují.
Naše opalovací oleje neobsahují nano oxid zinečnatý, který sice na pokožce nezanechává bílý povlak ale zato proniká přímo do buněk kůže a těla. Běžné chemické opalovací krémy jsou pro většinu z nás přijatelnějších, jelikož se rychle vstřebávají, nevytváří bílí povlak na kůži a nejsou drahé. Ale jakou daň za to platíme?”  

Jestli by jste měli zájem si tento opalovací olej zakoupit nebo máte jakýkoliv dotaz, stačí nás kontaktovat na našem e-mailu withform.web@gmail.com

Cena jednoho opalovacího oleje je 350 kč.

Zdroje: 1,2,3

ZDROJ >>