Čím to je, že dnešní repelenty proti klíšťatům jsou mnohdy pro naše zdraví horší, než klíště samotné?

Léto je v plném proudu a právě proto by lidé neměli brát na lehkou váhu preventivní ochranu proti klíšťatům, zejména když jsou někde v přírodě, nebo se často pohybují ve vysoké trávě. Jsou ale všechny repelenty bezpečné a zdraví neškodné?

Dnešní repelenty, které jsou běžně k dostání v obchodech, nejsou pro naše zdraví úplně neškodné. Mnoho těchto repelentů obsahují chemické látky, které by se na kůži vůbec dostat neměly.

Jednou z těchto látek je třeba pesticid DEET. Tato chemická látka byla vyvinuta americkou armádou USA, který byl používán v boji  ve Vietnamu a v jihovýchodní Asii. Právě tato látka může v těle vyvolat problémy s dýcháním, deprese,  křeče, chronickou únavu, přehnaně nízký tlak a v těch nejhorších případech i smrt.

Jak se bezpečně bránit proti klíšťatům?

Existují i šetrnější repelenty, které vás před klíšťaty spolehlivě ochrání. Jeden z nich je například repelent Fakof klíště!, který vyrábí společnost SHUSHA s.r.o. Tento repelent neobsahuje žádné látky, které by tělu nějak škodily. Je vyrobený pouze s čistého krystalického mentolu a lihu. Klíště totiž nemá zrak a orientuje se pouze díky čichovým vlastnostem a tepelným senzorům. Právě díky mentolu, který má silný aromatický účinek, se na vás žádné klíště nedostane, neboť mu nebudete jednoduše vonět.

Výrobce dále uvádí: ,,Repelent Fakof klíště! způsobí, že jednoduše nebudete klíštěti vonět. Silná vůně mentolu klíšťata odpuzuje. Navíc klíště vnímá i vaší teplotu a právě mentol působí na receptory chladu – chladí. Na nějakou dobu budete pro klíště neviditelní i z důvodu tepelného odstínění”

Jestli by jste měli zájem si tento repelent zakoupit nebo máte jakýkoliv dotaz, stačí nás kontaktovat na našem e-mailu withform.web@gmail.com

zdroj: 1

ZDROJ >>