Miroslav Poche v České televizi u Václava Moravce vypustil dezinformaci a pomluvu Aeronetu! Jak může být ministrem zahraničí člověk, který lže v přímém přenosu v televizi a pomlouvá tiskové médium? Poche se diskvalifikuje a spolu s ním celá ČSSD, která si neuvědomila, že se nemůže zachránit v koalici s Babišem. Odvedení pozornosti od Pocheho hlasovací historie skrze útok na SPD?

Miroslav Poche v České televizi u Václava Moravce vypustil dezinformaci a pomluvu Aeronetu! Jak může být ministrem zahraničí člověk, který lže v přímém přenosu v televizi a pomlouvá tiskové médium? Poche se diskvalifikuje a spolu s ním celá ČSSD, která si neuvědomila, že se nemůže zachránit v koalici s Babišem. Odvedení pozornosti od Pocheho hlasovací historie skrze útok na SPD?

Včerejší pořad České televize Otázky Václava Moravce vyvolal velké pozdvižení v médiích, ale v neposlední řadě i u nás v redakci. Ihned po odvysílání pořadu byla naše redakce zavalena emaily od čtenářů, kteří nás upozorňovali na to, co právě v OVM zaznělo. Europoslanec Miroslav Poche z ČSSD totiž hned zkraje pořadu zaútočil na náš server výrokem, že prý náš server Aeronet spolu s hnutím SPD jsme vyrobili argument a tvrzení, že prý Miroslav Poche v květnu loňského roku hlasoval v Evropském parlamentu pro rezoluci, která vyzývala k podání žaloby na ty členské země EU, které neplní migrační kvóty podle dohod z roku 2015. Poche se proti tomu ohradil, že pro nic takového nehlasoval.

Miroslav Poche, europoslanec za ČSSD.

Naše redakce je úplně v šoku z takového nehorázného obvinění a vyložené lži na adresu našeho serveru, protože my jsme na našem serveru nikdy nic takového o Miroslavu Pochem nepsali a nepublikovali, že měl někde hlasovat v EU pro žalobu na ČR. To je nehorázná lež, protože jediné články a informace o panu Pochem máme na našem serveru jen ve 3 článcích z poslední doby a v žádném z nich jsme nenapsali nic z toho, z čeho nás pan Poche obviňuje. Publikovali jsme informace o jeho blogu [1] z roku 2015, kde napsal text o tom, že se ČR nemá otáčet zády k uprchlíkům a také jsme upozornili na to, že jeho působení v EU bude na Pražském hradě vnímání velmi negativně, s ohledem na hlasovací historii pana Pocheho v EU. Jenže, namísto nějaké konkrétní reflexe přichází od pana Pocheho vyložená dezinformace a pomluva našeho serveru. A takovýto člověk chce být ministrem zahraničí?

Vylhaný útok na Aeronet od budoucího ministra zahraničí?

Pokud někdo o Miroslavu Pochem rozšířil informace, že hlasoval v EU pro žalobu na ČR, tak by se měl obrátit na ty subjekty, které to o něm napsaly a publikovaly. My jsme nic takového neuveřejnili a připadá nám, že Aeronet slouží politikům ČSSD jako fackovací panák, protože po neúspěšných volbách na nás dokonce svalují volební neúspěch kvůli kauze lithium. Přitom hlavním důvodem propadu ČSSD je odchod strany od levicové politiky k politice evropského neoliberalismu, kterým jsou v podstatě postiženy všechny sociálně-demokratické partaje ve všech evropských zemích a všude za to sklízejí hořké plody a volební propady. A tak se hledají viníci propadů, ale nehledají se uvnitř ČSSD, ale venku. Může za to zlý Babiš, může za to SPD, může za to Aeronet. Přitom ČSSD se dostává do situace jako ODS v roce 2013, do krize důvěry ze strany vlastní voličské základny.

Pro žalobu na ČR v EU kvůli kvótám hlasovali 2 europoslanci z ČR, Luděk Niedermayer z TOP09 a Stanislav Polčák ze STAN.

ČSSD je rozštěpena, menší polovina ČSSD nechtěla jít do vlády s Babišem, mírně větší polovina si odhlasovala vstup. Uběhlo jen pár dnů od konce referenda a všechno je jinak, mezi Hnutím ANO a ČSSD hoří spor a rozkol o křeslo ministra zahraničí. Jak už jsme na Aeronetu psali před několika dny, Miroslav Poche není nenahraditelný, do pozice ministra zahraničí by ČSSD mohla nasadit jiného a zřejmě lepšího kandidáta a bylo by to bez problému. Jenže, Miroslav Poche je dobře zapsaný v Berlíně a má velký vliv a zásluhu na tom, že se Jan Hamáček stal předsedou partaje. A za zásluhy přicházejí odměny, Poche má dostat post ministra zahraničí jednak jako odměnu, ale současně má garantovat pro-migrační politiku české vlády tak, aby vyhovovala Berlínu. Pocheho hlasovací historie v EU je jasná a pro-migrační.

Hlasovací record Miroslava Pocheho je zničující, hlasoval jak pro kvóty v roce 2015, tak i ještě vloni pro nasunování potenciálních džihádistů do ČR utíkajících ze Sýrie před ruskou armádou

Můžeme se podívat, jak hlasoval v roce 2015. Tehdy hlasoval pro přijímání a přerozdělování uprchlíků v EU podle návrhu, který v EU předložila Angela Merkel [2]. Minulý rok v květnu hlasoval pro dokument Strategie EU pro Sýrii [3], který vyzýval členské země EU k přerozdělování uprchlíků ze Sýrie. Svodka z hlasování [4] na straně 38 jasně ukazuje, že i zde Miroslav Poche hlasoval pro tento dokument. Nikde není k dispozici žádný signál nebo náznak, že by Miroslav Poche byl někdy proti migraci, proti přerozdělování, proti importu migrantů, pro vracení migrantů, prostě nikde nic takového není, takže veškeré tanečky a mediální výstupy pana Pocheho v posledních hodinách jsou čistě a zjevně účelové, protože je jasné, že jako ministr zahraničí by se choval a jednal by stejně jako dosud, tedy jako europoslance. A ten jeho “history record” je opravdu tristní, pokud jde o ochranu národních zájmů a odpor proti migraci.

V pohodě?

V pořadu Václava Moravce opět zaznívaly útoky na SPD a létaly nálepky o tom, že SPD jsou extrémisté a další dehonestace. Přitom je zcela zjevné, že ČSSD už nemá žádné další možnosti, jak manévrovat svoji politiku, než buď do náruče Andreje Babiše, nebo do svého vlastního politického hrobu. Tolikrát jsem už opakoval a zdůrazňoval, že cesta evropského neoliberalismu je cestou k rozpadu tradičních politických stran, na jejichž troskách vyrostou globalizované všebarevné skupiny a hnutí, které přinesou jiné modely a móresy řízení. Je to objektivní proces, že lidem a voličům nevadí Babišova historie v StB, nevadí jim jeho kauza Čapí hnízdo, nic z toho jim nevadí, protože nechuť voličů k evropskému a bezpohlavnímu neoliberalismu je dostatečným motivujícím faktorem k tomu, aby lidé volili Babiše.

Levici i pravici v Evropě likviduje neoliberalismus. Zachrání se jen ten, kdo dokáže pochopit, že objektivní procesy globalizace mají dvě fáze, nejen budování, ale i bourání toho starého

Dobře si vzpomínáte, jak proces neoliberalismu nejprve zlikvidoval v ČR veškerou pravici, rozložil ODS na prvočinitele. ODS přestala dělat pravicovou politiku a dopadla tak, jak dopadla. Jenže levice se nepoučila, i ona propadla kouzlu evropského neoliberalismu a říjnové volby vloni zlikvidovali v ČR i levici, KSČM a ČSSD. Tam, kde dříve vládla pravice na jedné a levice na druhé straně, tam dnes obě strany okupuje globalistické barevné hnutí ANO. Je to objektivní proces globalistů na likvidaci státních zřízení v Evropě, je to proces politické globalizace, sjednocování řízení do nadnárodních celků.

Nedělní OVM potvrdily, že nikdo z hostů ve studiu tento objektivní reformační proces globalizace nechápe. Bojovat proti Babišovi je jako snažit se změnit vodu, aby nebyla mokrá. Je to naprostý nesmysl, protože lidé za Babišem půjdou dál, i kdyby měl psí hlavu, rohy, oslí uši, kopyta, čertovský ocas a táhl by za sebou řetěz se chcíplým psem na jeho konci. Bojovat proti objektivním procesům globalizce v politice je totiž projev šílenství.

Jeden z těch, kdo pochopili objektivní procesy globalizace, je Sebastian Kurz, rakouský premiér z tradiční Lidové strany. Přijal ve Vídni Vladimira Putina.

Tradiční politické strany se musí reformovat a změnit tak, aby se dokázaly adaptovat novým procesům globalizace ve světě. Jak se to dělá, to předvádí Sebastian Kurz v Rakousku nebo Viktor Orbán v Maďarsku. Jediným řešením záchrany tradičních stran je návrat ke kořenům, ochrana národních tezí. A od tohoto modelu je ČSSD na hony vzdálená i poté, co si zvolila nové vedení s Janem Hamáčkem. O to horší jsou potom výroky kandidáta na ministra zahraničí, který lživě obviňuje náš server z něčeho, s čím nemáme nic společného. Pouze tím potvrzuje svoji nekompetentnost a ochotu nálepkovat a diskreditovat jiné subjekty s cílem odvést pozornost od vlastní politické historie, a to nejen v Evropském parlamentu.

-VK-

Šéfredaktor AE News

ZDROJ >>