Nejbohatší lidé na světě. Kolik vydělávájí?

Když se řeknou peníze, málokdo z nás si připadá, že jich má na rozdávání. Někteří to ale o sobě mohou říci, jelikož mají na svém účtu tolik peněz, že by dokázali uživit stovky rodin na desítky měsíců. Kdo jsou tedy ti šťastlivci? 

Vladimir Putin

Zvolen také jedním z nejmocnějších mužů světa, Vladimir Putin, je ruským prezidentem a politikem. Ačkoliv je Putin obklopen řadou odpůrců a konspiračních teorií týkajících se jeho osoby, na internetu je často vyobrazován jako symbol ruské síly a odolnosti, jelikož holduje různým sportům a často také loví různá nebezpečná zvířata. Jeho celková peněžní hodnota je vypočítána na 70 miliard dolarů. 

putin-889784_960_720

Amancio Ortega

Ačkoliv většina mužů o něm nejspíše nikdy neslyšela, dámské osazenstvo již možná ví, o kom je řeč. Amancio Ortega je vlastníkem a také zakladatelem Inditexu, což je nadnárodní oděvní společnost se sídlem ve Španělsku, známá především vlastnictvím sítě se značkovými oděvy Zara, která patří mezi nejznámější obchody se značkovým oblečením vůbec. Ortegova celková peněžní hodnota je 72,2 miliardy dolarů. 

cloth-1716632_960_720

Rodina Marsova

Ačkoliv se o této rodině málo mluví a jejich obličeje nejspíše nikdo nezná, jejich produkty jsou známé po celém světě. Franklin Clarence Mars založil roku 1920 společnost Mar-O-Bar, která byla později přejmenována jednoduše na společnost Mars. Tato společnost dodnes vyrábí čokoládové pochutiny jako například tyčinky Mars, Snickers, Milky Way, nebo Twix, ale také například jídlo pro kočky. V tuto chvíli je společnost Mars vlastněna dvěma sourozenci Johnem a Jacqueline Marsovými. Jejich celková peněžní hodnota byla vypočítána na 80 miliard dolarů. 

candy-bar-1735659_960_720

Bill Gates

Bill Gates dodnes zůstává nejbohatší osobností světa díky jeho vlastnictví společnosti Microsoft, která stále zůstává na prvním místě jakožto společnosti vyrábějící software. Bill Gates je ale také známý svou rozdavačností, jelikož již darovat více jak 28 miliard dolarů na různé charitativní akce. Jeho celkový peněžní majetek je zhruba 85, 6 miliard dolarů. 

microsoft-1537592_960_720

Většina z nás si tyto obrovské částky neumí ani představit. Důležité ale je, nedívat se, co mají druzí, ale radovat se z toho, co máme my. 

Please follow and like us:

ZDROJ >>