Nejlepší práce na světě aneb kam poslat životopis?

Jestli jste si mysleli, že vaše práce stojí za houby, dnes vám dám pár tipů, kam poslat životopis a představím vám pro změnu, jaká jsou nejlepší zaměstnání na světě.

Televizní mrtvola

Tak trošku jiné herectví začalo muži z USA vydělávat velké peníze. Tento muž totiž hraje výhradně mrtvoly. Dal na pozici programátora výpověď, aby se věnoval herectví. Pytle pod očima, bledá kůže, holá hlava a hlavně jeho fotografie, kterou pověsil na internet pomohli k tomu, aby si ho všimlo pár tvůrců filmů. Jeho práce ho baví a za natáčecí den si přilepší až o 30 tisíc korun nebo 1100 eur. 

zombie-453093_960_720

Správce ostrova

Únik od běžného života může být pro někoho snem a pro jiného zase prací. U tohoto zaměstnání člověk po dobu šesti měsíců pracuje jako takový neoficiální velvyslanec různých tropických ostrovů. Jeho pracovní náplní je, si užívat života plnými doušky a objevovat co nejvíce míst v okolí ostrova. Samozřejmostí je i plat, který činí okolo 2,5 milionu korun. Podmínkou je, že člověk musí pravidelně psát své zážitky na blog a tím propagovat dané místo. 

passion-fruit-daiquiri-906099_960_720

Ochutnávač piva, nebo vína

Co by dal leckdo za to, aby mohl celý den v práci popíjet pivo, či víno a být za to zároveň i dobře finančně ohodnocen. Avšak práce profesionálního ochutnavače není zas tak jednoduchá. Volné pozice na tuto práci se otevírají všude ve světě, ale jenom minimum uchazečů má na to, stát se odborníkem. Uchazeči prochází výběrovým řízením, kde musejí určit, o jaký druh vína, či piva jde, odkud pochází, či z jakých ingrediencí je vyrobeno. 

beer-1777934_960_720

Profesionální spáč

Tato práce zahrnuje pouze spánek, ale pro některé lidi by mohla být spíše na obtíž. Často se otevírají pozice testování spánku. Jde o to, že vědci studují lidské tělo během spánku. Člověk tedy musí být po celou dobu spánku připojen na všelijaká zařízení pro monitorování různých funkcí těla. Například za 37-denní studium spánku na Harvardu si můžete přivydělat přes 200 tisíc korun. 

baby-1151346_960_720

Profesionální turista

Snad každý z nás snil o tom, že stráví dovolenou na nejexotičtějších místech naší planety. Pro někoho je ale přesně tohle práce. Cestovní kancelář někdy nabízí místo, které kandidátovi zaručuje mnoho týdnů cestování po světě, zdravotní pojištění a plat 1 milion korun. Aby mohl člověk tuto práci vykonávat, musí mít zkušenosti s psaním, protože bude své cestovní zážitky zapisovat do blogů, právě pro tuto cestovní kancelář. 

travel-1209355_960_720

Mezi další taková zaměstnání patří také ochutnávání čokolád, testování postelí, či tobogánů. Doufám tedy, že jsem vám poskytla alespoň malou inspiraci pro váš příští výběr zaměstnání. 

Please follow and like us:

ZDROJ >>