Nepomohli vám doktoři? Vyléčit se můžete sami, říká Štefan Zakuťanský, který díky jednoduché metodě léčby zánětů sám utekl hrobníkovi z lopaty

Biologie popisuje u živočichů, tedy i člověka, čtyři pudy: sací, mateřský, rozmnožovací a pud sebazáchovy. Slovák Štefan Zakuťanský tvrdí, že objevil pátý pud, který nazval sebeléčebným. Přišel s metodou, kterou už 30 let léčí zánětlivá onemocnění. Vlastně nepřišel, podle jeho slov tuto metodu vymyslela sama matka příroda a zvířata a naši předkové ji odnepaměti používali čistě intuitivně. On ji jen znovu „oprášil“.

Když jsme se s panem Zakuťanským potkali, namísto sáhodlouhého vysvětlování přešel přímo k věci. Zeptal se, zda mě může krátce vyšetřit. Proč by nemohl? Přistoupil ke mně a prstem mi začal stlačovat určité body kolem sanice. Potom další body u ucha. Při některých stlačeních jsem necítil nic, při jiných ale tělo zareagovalo prudkou bolestí, kterou jsem v těch místech nikdy předtím necítil. Body, na které mi pan Zakuťanský mačkal, prý souvisí s dýchacími cestami a imunitou. Faktem je, že právě s onemocněními dýchacích cest mívám problém již od dětství.

„Bolavé místo znamená zánět,“ říká Štefan. „O samoléčebné metodě jsem přednášel v různých zemích, nejen v Evropě, ale i v Americe či Austrálii. Mám tedy zkušenosti s lidmi z různých míst světa. Na každé přednášce  je vyzývám, aby si tato místa prohmatali, a mohu potvrdit, že 99 % z nich cítí bolest přesně na těch stejných místech.“

Takto objevená zánětlivá ložiska, která se ještě nemusí projevit v konkrétním zdravotním problému, je třeba uvolňovat hloubkovou masáží.

Podvědomá masáž

Každý pud projevuje činností, kterou se realizuje v životní praxi a ke které je živý organizmus „puzený“. Sací pud se u savců realizuje sáním prsu – nikdo je to nemusí učit. Než by matka naučila svoje mládě sát, zřejmě by zemřelo hlady. Mateřský pud se realizuje živením a ochranou mláděte, dokud není soběstačné. Rozmnožovací pud se realizuje pohlavním stykem – a opět, žádný tvor se nemusí učit, jak se to dělá. Pud sebezáchovy se projevuje ostražitostí a opatrností v nebezpečných či rizikových situacích.

Štefan Zakuťanský. Foto YouTubeŠtefan Zakuťanský. Foto YouTube

Jak se ale realizuje onen tajemný sebeléčebný pud? Cílenou masáží zánětlivých míst. Tak, jako to dělají zvířata. Všichni živočichové se podle Zakuťanského instinktivně kopou, škrabou anebo jinak stimulují v anatomicky stejných oblastech, ve kterých se u lidí objevují zánětlivá ložiska. Podvědomě tak na těchto místech zvířata vykonávají hloubkovou masáž. Masáží zvíře zánět cíleně rozrušuje a prokrvuje, dokud jej prostě „nerozpustí“. Nemoc v takovém případě dokonce vůbec nemusí propuknout. I to je důvod, proč mají zvířata mnohem méně zánětů než moderní lidé, kteří na podobné způsoby pozapomněli.

Cíleně a hluboko

O tvrzení, že objevil nový pud, se pochybovat dá, ale metoda cílené hloubkové masáže, namířené do zánětlivých ložisek, kterou praktikuje přes 30 let a je odzkoušená na tisících pacientů, a navíc ji po celou dobu existence života na Zemi používá kompletní živočišná říše, se zpochybňuje o dost hůř.

Autor knihy Sebeléčebný pud Štefan Zakuťanský tvrdí, že právě tato metoda je projevem sebeléčebného pudu. Na rozdíl od jiných forem masáže se vykonává do hloubky, na příslušných místech se proto musí vyvinout značný tlak. Zároveň je zaměřená cíleně na konkrétní body na těle, přičemž přesnost je klíčová. Každému typu onemocnění odpovídá jiná soustava bodů, které se vyšetřují hmatem.

Knihu si můžete za sníženou cenu objednat na eshop.casopis-sifra.cz

Nejpřesnější určení místa bolesti, kterou cítí jen samotný pacient, nezachytí žádný přístroj, proto je nejlepším způsobem stanovení diagnózy samovyšetření. Při cílené masáži si pak zdroj bolesti opět sám nahmatá a zacílí.

Zakuťanský působí sice jako léčitel, ale netypický. Pacienty totiž tuto metodu učí, aby si ji mohli provádět sami.

Z pacienta léčitel

V minulosti by Štefana Zakuťanského ani ve snu nenapadlo, že se bude zabývat příčinami chorob. Jenže v roce 1977 mu na motorce „ruplo“ v kříži a od té doby to s ním šlo z kopce. Kvůli silným bolestem páteře, které později začaly vystřelovat do nohou, si ho lékaři předávali jako horký brambor, ale nikdo mu nedokázal pomoct. Jeho stav se neustále zhoršoval. Kvůli silným bolestem, které mu léky tlumily jen částečně, se musel postupně vzdát většiny zaměstnání.

Tip na dárek pro čtenáře Šifry! Objednejte sobě nebo někomu blízkému knihu Sebeléčebný pud s 12% slevou.  

Nakonec mu doktoři, i když absolutně netušili, co mu je, navrhli operaci páteře. Tu ale Štefan nakonec odmítl, neboť si uvědomil, že nemají v ruce žádný konkrétní nález. Bolesti ale samozřejmě neustupovaly. Dokázal sotva udělat pár kroků, nemohl ani pořádně stát, sedět nebo ležet. Bolestí se ani nevyspal. Zachránil ho až sebeléčebný pud, který objevil, řečeno s trochou nadsázky, v pudu sebezáchovy.

Jak na to přišel, jak jeho bolesti ustoupily, jak funguje samoléčebná metoda hloubkové masáže a proč ji nepoužívají lékaři? A hlavně jak si tuto metodu vyzkoušet sám na sobě?

To vše se můžete dozvědět v knize Sebeléčebný pud, která je je praktickou příručkou samovyšetření a sebeléčení.

Štefan Zakuťanský zde píše nejen o  zánětech pohybového aparátu, ale i na dýchacím ústrojí a vnitřních orgánech, z nichž vznikají srdeční nemoci, trávicí problémy, nemoci vylučovacího systému či ženských orgánů. Kniha inspiruje k tomu, jak se stát sám sobě lékařem.

Tip na dárek pro čtenáře Šifry. Objednejte sobě nebo někomu blízkému knihu Sebeléčebný pud s 12% slevou.

Marián Benka, redaktor časopisu Zem & Vek

Diskuze

ZDROJ >>