Nevysvětlitelné záhady z minulosti, slyšeli jste o nich?

Současný svět, ve kterém žijeme, je díky technologiím a vědě natolik vyspělý, že každou minutu můžeme být svědky významného pokroku pro lidskou civilizaci. Avšak i dnes existují záhady, která ani moderní věda nedokáže vysvětlit. Otázkou tedy zůstává, jestli se vůbec někdy dočkáme nějakého racionálního rozuzlení těchto záhad. 

Bermudský trojúhelník

K tomuto tématu se pojí pověsti, které hovoří o zmizelých letadlech, lodích a jiných dopravních prostředcích. Toto místo se nachází mezi Floridou, Portorikem a Bermudami u Mexického zálivu. První zmínky o tomto místě najdeme již v lodním deníku Kryštofa Kolumba. Jako příklad může sloužit let číslo 19 – cvičný let pěti vojenských bombardérů. Po ztracení těchto letadel pak ještě zmizel letoun, který prováděl záchranné akce. Ani jedno z těchto letadel se nikdy nenašlo. Takovýchto incidentů je mnoho, mezi ně patří i zmizení mnoha lodí beze stopy.

Častým vysvětlením bývá, že toto místo se vyznačuje vysokým výskytem hurikánů, zároveň, že jde o místo s hloubkou moře přes 6 000 metrů a napomáhá tomu i uvolňování metanu. Ten je lehčí než voda a při kontaktu s lodí způsobí, že lodě ihned ztrácí vztlak a klesají ke dnu. Ale i přes tohle všechno je Bermudský trojúhelník jedním z nejzáhadnějších míst na zemi.

aircraft-1813731_960_720

Jack Rozparovač

Tuto přezdívku získal sériový vrah působící v Londýně v roce 1888. Legendy obklopující tento případ jsou mixem historických záznamů, konspiračních teorií i folklóru. K jeho slávě také pomohly noviny, které barvitě popisovaly jeho činy. Co se týče jeho obětí, šlo vždy o ženy, které se živily jako prostitutky. Jeho typické vraždy byly páchány na veřejných místech, kdy vrah nejprve prořízl oběti hrdlo a poté zohavil její mrtvolu. Pravděpodobně disponoval i znalostí anatomie, protože některé oběti měly vyříznuté vnitřnosti.

Pravděpodobně šlo o muže, který se nakazil některou z pohlavně přenosných nemocí, kterou se nakazil právě od prostitutky. To by také vysvětlovalo jeho nenávistné chování právě vůči této skupině žen. Během doby řádění Jacka Rozparovače bylo evidováno mnoho obětí. Podle stylu se však mnozí odborníci shodli, že je má všechny na svědomí právě Jack Rozparovač, jehož identita nebyla ani po 120-ti letech odhalena. 

cemetery-1538646_960_720

Most psích sebevrahů

Pokud navštívíte tento most ve Skotsku se psem, rozhodně ho nikdy nepouštějte z vodítka. Tajemné místo se nachází asi 30 km od Glasgow. Tam nalezneme most, který vedl ke šlechtickému sídlu, který je 15 metrů vysoký a tvořen třemi oblouky, pod kterými teče řeka. V uplynulých 70-ti letech se však stal místem, ze kterého skočilo nad 600 psů. Podle svědků pes upře svůj pohled k nebi a pak ze stejného místa skočí přes okraj. Někteří se zabili, mnoho jich ale přežilo se zraněním. Říká se, že psi, kteří přežili vylezli na okraj a znova skočili dolů. Odborníci tvrdí, že za to může zápach Norků pod mostem, místní však tvrdí, že zde taková zvířata nikdy neviděli.

Toto místo je také opředeno historkami o nadpřirozených silách, nebo o duchovi ženy. Roku 1994 dokonce jeden muž na tomto místě shodil z mostu svého dvoutýdenního syna. On sám neskočil, protože mu v tom stihli zabránit ostatní. Nikdo však dodnes není schopen přesně říci, proč hlavně zvířata, ale také lidé vyhledávají na tomto místě smrt. 

dog-574290_960_720

Tyto záhady nás pronásledují dodnes a stále neznáme přesné vysvětlení ani jedné z nich. Co si o tom myslíte vy? Jsou to jenom báchorky, překroucené pravdy, nebo snad lži? 

Please follow and like us:

ZDROJ >>