Nicolas Maduro má být podle USA obviněn z válečného zločinu a Juan Guaido zvažuje odeslat do Washingtonu zvací dopis pro americkou armádu, má prý k tomu uznaný mezinárodní mandát i díky českému prezidentovi! Venezuelský ústavní soud označil Juana Guaida za uzurpátora moci a bude na něj v nejbližších hodinách vydán zatykač! Válka a invaze je na spadnutí, opozice bude střílet, pokud dojde k pokusu o zatčení Guaida!

Nicolas Maduro má být podle USA obviněn z válečného zločinu a Juan Guaido zvažuje odeslat do Washingtonu zvací dopis pro americkou armádu, má prý k tomu uznaný mezinárodní mandát i díky českému prezidentovi! Venezuelský ústavní soud označil Juana Guaida za uzurpátora moci a bude na něj v nejbližších hodinách vydán zatykač! Válka a invaze je na spadnutí, opozice bude střílet, pokud dojde k pokusu o zatčení Guaida!

Hodinu od hodiny situace ve Venezuele dramaticky eskaluje a pomalu začíná být jasné, proč Miloš Zeman musel Juana Guaida na dálku uznat venezuelským prezidentem. Dnes totiž vše vyplulo na povrch, že je to opravdu velké, co se chystá. Dočasný a samozvaný prezident Juan Guaido totiž dnes poskytl Reuters odhalující rozhovor, ve kterém uvedl, že pokud Nicolas Maduro v nejbližších hodinách neodstoupí z funkce prezidenta, potom Juan Guaido oficiálně napíše žádost americkému prezidentovi o vojenskou pomoc v zemi s cílem ochrany a obrany demokracie [1]. Juan Guaido v rozhovoru uvedl, že světové mezinárodní společenství mu udělilo výkonný mandát k dočasnému řízení země na cestě k návratu demokracie do Venezuely, ovšem diktátor Nicolas Maduro prý nadále odmítá odstoupit z funkce, zabíjí a vraždí členy opozice a ta podle něho nemá pod kontrolou většinu venezuelské armády.

Juan Guaido zvažuje sepsání zvacího dopisu pro americkou armádu.

Podle Guaida přešlo na stranu opozice několik desítek velících důstojníků, ale z rozhovoru bylo zřejmé, že se jedná o naprosto zanedbatelné množství a právě z tohoto důvodu zvažuje Juan Guaido žádost prezidentu Donaldu Trumpovi, aby přišel venezuelské opozici na pomoc. Donald Trump během projevu o Stavu unie vyjádřil plnou podporu Juanu Guaidovi a jeho boji za demokracii ve Venezuele [2] a odsoudil Nicolase Madura jako tyrana a diktátora. České titulky ve videu nahoře zapnete tlačítkem “CC” v liště videa. Jenže to zdaleka není všechno. Argentinský server Infobae přinesl čerstvou informaci, že americký senátor Marco Rubio, o kterém jsme na Aeronetu před několika dny psali [3] v souvislosti s Leopoldo Lópezem, právě dnes oznámil, že navrhne americkému kongresu, aby obvinil Nicolase Madura z válečného zločinu [4], a to kvůli tomu, že Nicolas Maduro zablokoval na hranicích s Kolumbií silnice a mosty pro americkou humanitární pomoc pro opoziční Venezuelce.

Američtí neoconi postupují ve Venezuele jako v Libyi, doslova systematicky přesně krok za krokem s cílem získat “just cause” pro mezinárodní intervenci

Opakuje se tak scénář z Libye, kde Muammar Kaddáfí v roce 2011 odmítl mezinárodní humanitární pomoc pro povstalecké město Benghází, což následně vedlo k útoku NATO na Libyi a k vytvoření bezletové zóny nad Libyí. Je to klasická snaha kriminalizace prezidenta Venezuely v očích médií jako tyrana, aby veřejnému mínění později už nevadilo jeho plánované zavraždění, protože nikdo nebude protestovat proti zabití tyrana a zločince, kterého mezinárodní společenství označí za pachatele válečného zločinu. Sionisté si tak dopředu chystají alibi pro fyzickou likvidaci Nicolase Madura. Marco Rubio zdůvodnil už včera pro americká média, že ve Venezuele probíhá válka mezi vládou a opozicí, takže země je de facto ve válečném stavu a zablokování humanitární pomoci je podle Rubia aktem válečného zločinu. Marco Rubio návrh předloží americkému kongresu příští týden.

Senátor Marco Rubio (R-FL).

Následně poté, co bude Nicolas Maduro obviněn z válečného zločinu, Juan Guaido obratem požádá americký neoconský kongres, senátora Marco Rubia a rovněž prezidenta Donalda Trumpa o internacionální vojenskou pomoc ve Venezuele. Americká armáda by však do země podle čerstvých informací Alexe Jonese nešla sama, ale pokusí se vytvořit mezinárodní fíkovou koalici dalších zemí, zřejmě vojenské jednotky z těch zemí NATO, které uznaly Juana Guaida. Tedy možná by se to týkalo i vojáků české armády. Cesta ministra zahraničí Tomáše Petříčka do USA plánovaná na tento měsíc, kde se má setkat s ministrem zahraničí Mikem Pompeem, by se tak mohla týkat i žádosti o podporu koaliční operace USA a zemí NATO ve Venezuele, zřejmě bez mandátu OSN, protože Rusko a Čína něco takového v RB OSN budou vetovat.

Nevypadá to už na americkou invazi, ale nově na mezinárodní mírovou koalici zemí NATO, které uznaly Juana Guaida. A poděkování letí na Hrad prezidentovi. Tohle jste chtěl?

Prvním krokem ke svržení Nicolase Madura bylo vytvoření mezinárodní koalice zemí, které byly vyzvány americkou vládou, aby uznaly Juana Guaida dočasným prezidentem Venezuely. Druhým krokem bude eskalace a vykreslení Nicolase Madura jako válečného zločince, který blokuje mezinárodní humanitární pomoc. Prostě obraz lidské stvůry pro světová média a veřejnost. Ve třetím kroku Juan Guaido, jako prezident uznaný mezinárodním společenstvím, požádá o vojenskou pomoc USA s cílem odstranit tyrana a válečného zločince od moci. Všechno, co bude následovat potom, už může mít mnoho podob. Leteckou bombardovací kampaň, přesné rakety namířené na budovy venezuelské armády a národní gardy, přesné útoky na prezidentský palác a vyhlášení bezletové zóny nad Venezuelou, kterou Marco Rubio navrhoval v rozhovoru pro MSNBC už ve čtvrtek jako jednu z možností.

Přísaha Nicolase Madura do rukou předsedy Ústavního soudu Venezuely, 10. ledna 20019.

Poté, co by byla bombardováním oslabena venezuelská armáda, by potom proběhla spojenecká invaze do země pod velením americké armády. Americký prezident Donald Trump by toto označil nikoliv za americkou akci, ale za mírovou misi široké mezinárodní koalice a světového společenství s cílem osvobodit Venezuelu od tyrana a válečného zločince. Všechny země NATO, které uznaly Juana Guaida, budou požádány, aby tuto mezinárodní akci podpořily svými jednotkami a vojáky. A protože Venezuela leží na ropě, každá země, která pomůže Juanu Guaidovi svrhnout Nicolase Madura, dostane jako projev díku zaplaceno od Venezuely ropou. Takže nepůjde o žádnou charitu, ale o vojenskou operaci, na jejímž konci bude pro země koalice značný profit.

Zemanovi může ulpět na rukách krev z Venezuely, jako ulpěla Schwarzenbergovi z Libye po jeho uznání dočasné libyjské vlády v Benghází v roce 2011 místo té Kaddáfího v Tripolisu

A že situace k tomuto scénáři opravdu směřuje, to včera potvrdila i další událost. Venezuelský ústavní soud označil veškerá rozhodnutí venezuelského parlamentu od 20. května 218 za neústavní a neplatná [5]. Od toho dnes totiž venezuelský parlament, v rozporu s ústavou, blokuje a sabotuje ústavní proces inaugurace zvoleného prezidenta, který byl 20. května 2018 zvolen v lidovém hlasování. Tímto včerejším rozhodnutím ústavního soudu je tak neplatné i jmenování Juana Guaida dočasným prezidentem Venezuely ze dne 23. ledna 2019.

Juan Guaido byl dále obviněn z neústavního jednání a uchvácení moci a očekává se, že na něj bude vydán zatykač. Právě proto Juan Guaido oznámil v rozhovoru pro Reuters, že zvažuje sepsání zvacího dopisu pro americkou armádu. Opoziční strany dnes již oznámily, že pokud se policie nebo armáda pokusí Juana Guaida zatknout, budou ho aktivně bránit i zbraněmi. Jednalo by se tak o vypuknutí občanské války v plném rozsahu, ke kterému přispěl i Miloš Zeman, protože uznal Juana Guaida a ten se nyní tímto mezinárodním mandátem ohání a zaštiťuje, že teď má v ruce mandát k pozvání amerických vojsk do Venezuely s podporou mezinárodního společenství.

Ústavní venezuelský soud během inaugurace Nicolase Madura.

O tom, že česká armáda by poslechla žádost USA o vyslání českých vojáků do mezinárodní operace ve Venezuele, o tom není potřeba pochybovat. Ministr obrany ČR Lubomír Metnar totiž včera uvedl pro česká média, že mise českých vojáků v Afghánistánu se bude řídit podle Američanů [6]. Pokud Američané zůstanou dalších 50 let v Afghánistánu, zůstanou tam i čeští vojáci. Pokud však americká armáda odejde z Afghánistánu, odejdou i čeští vojáci. Z tohoto stanoviska českého ministra obrany je doufám jasné, jak vazalské a loutkové propojení plní česká armáda ve vztahu k americké armádě.

A když slyšíte od Miloše Zemana výroky, že v Kábulu se bojuje za Prahu, potom dost možná uslyšíme od prezidenta i to, že v Caracasu se bojuje za odkaz 17. listopadu, na který Miloš Zeman odkázal ve svém dopisu [7], který zaslal Juanu Guaidovi. Ve Venezuele může reálně dojít k modelu Libye a bude to Miloš Zeman, který bude mít krev na rukách stejně, jako Karel Schwarzenberg, který v roce 2011 uznal [8] jistou a prý přechodnou vládu v Libyi, která byla v opozici proti Muammaru Kaddáfímu a označoval to za proces demokratizace bohaté země, která leží na ropě. Historie se opakuje.

Záznam pátečního pořadu o Venezuele

-VK-

Šéfredaktor AE News

ZDROJ >>