Nová interna. Nemocnice v Hradišti by mohla začít s výstavbou už na jaře

Na první pohled je stejně majestátní a prostorná budova jako ta z roku 2014. Tak nějak zatím vypadají plány uherskohradišťské nemocnice na výstavbu nové interny, která by měla být umístěna v těsné blízkosti za centrálním objektem chirurgických oborů vybudovaným v roce 2014.

dnes 12:15

SDÍLEJ:

vizualizace nové podoby nemocnice v Uherském Hradišti

vizualizace nové podoby nemocnice v Uherském HradištiFoto: Deník

Zahájit druhou etapu modernizace uherskohradišťské nemocnice by přitom stavební čety mohly už letos v květnu. Objekt, do něhož se přestěhují pacienti ze staré budovy interny nejdříve na podzim roku 2018, nabídne sto čtyřicet jedna lůžek interní a dětské péče, devět lůžek návazné intenzivní péče a sedm míst dětské JIP. Stavba vyjde celkově nemocnici na necelých tři sta milionů korun.

Nové je nové

„Rozhodli jsme se vystavět novou budovu namísto opravy té staré, předně proto, že chceme veškerou akutní péči integrovat do objektů, které spolu budou blízce sousedit. Pacienti tak už nebudou muset být převáženi sanitkami mezi jednotlivými pavilony nemocnice, ale vše zvládnou v rámci jednoho komplexu budov," sdělil předseda představenstva nemocnice Petr Sládek.

Namísto současných prostor interny ze 70. let s nevyhovující výškou stropů, problematickými rozvody či zastaralou péčí o pacienty vznikne komfortní zázemí s jednolůžkovými a dvoulůžkovými pokoji.

„Většinu částky zaplatí ze svého uherskohradišťská nemocnice za pomoci úvěru, který bude splácet po dalších dvacet let," doplnil informace člen představenstva nemocnice Vlastimil Vajdák.

Nemocnici přitom už stavba v roce 2014 stála bezmála čtyři sta milionů korun, ty bude splácet až do roku 2034 dvaceti miliony ročně. Její úvěrové závazky po vybudování nové interny vzrostou ročně o patnáct milionů korun.

Autor: Redakce

ZDROJ >>