Tenisová kráska triumfovalal na okruhu WTA poosmé.

Tenistka Karolína Plíšková porazila v sobotu 18. února ve finále turnaje v Dauhá poprvé v kariéře Dánku Caroline Wozniackou a po vítězství 6:3, 6:4 získala druhý titul v sezoně. Celkově si čtyřiadvacetiletá Češka připsala osmý turnajový triumf na okruhu WTA.

Světová trojka Plíšková si tak díky dnešnímu vítězství upravila letošní zápasovou bilanci včetně Fed Cupu na 15 výher a jedinou porážku. Tu utrpěla ve čtvrtfinále Australian Open s Chorvatkou Mirjanou Lučičovou-Baroniovou. V lednu triumfovala rodačka z Loun na turnaji v Brisbane. „Mám skvělý start do sezony, což je vždycky hodně důležité. Snažila jsem se jako obvykle hrát agresivně a fungovalo to,“ řekla Plíšková v rozhovoru na kurtu.

Čtyři zápasy během tří dnů

K titulu Plíšková dokráčela navzdory tomu, že vinou častých změn programu kvůli dešti musela odehrát čtyři zápasy během tří dnů. V pátečním semifinále, kde byla její soupeřkou Slovenka Dominika Cibulková, i dnes ve finále si připsala premiérová vítězství nad hráčkami, které v dosavadních třech vzájemných duelech ještě neporazila.

„Porazit poprvé takové hráčky jako Dominiku a Caroline je úžasné,“ řekla Plíšková, jež kvůli chladnu hrála netypicky s dlouhými rukávy. „Podmínky tu byly pro všechny tento týden hodně těžké. Byla zima, pršelo, snažily jsme se s tím nějak poprat. Takže i díky tomu je tento titul pro mě mimořádný,“ řekla česká tenisová jednička.

Plíšková zvrat nepřipustila

Do duelu se světovou osmnáctkou Wozniackou česká tenistka vlétla a brzy se ujala vedení 4:0. Dánka se následně oklepala a snížila na 3:4, Plíšková však zvrat nepřipustila a aktivní hrou při soupeřčině podání získala úvodní sadu.

V druhém setu si obě tenistky držely servis, Wozniacká dokonce třemi čistými hrami za sebou, ale za stavu 5:4 Plíšková dánskou tenistku zatlačila a díky čtvrtému proměněnému brejkbolu v utkání slavila za 80 minut zisk titulu. Napodobila tak fedcupovou spoluhráčku Lucii Šafářovou, jež Qatar Open vyhrála v roce 2015.

Přehled českých vítězek tenisových turnajů WTA ve dvouhře:

167 – Martina Navrátilová
27 – Hana Mandlíková
24 – Jana Novotná
19 – Petra Kvitová
10 – Helena Suková
8 – Karolína Plíšková
7 – Regina Maršíková, Lucie Šafářová
6 – Nicole Vaidišová
4 – Renáta Tomanová
3 – Radka Zrubáková, Klára Zakopalová
2 – Radka Bobková, Iveta Benešová
1 – Petra Langrová, Eva Švíglerová, Ludmila Richterová, Květa Peschkeová, Daniela Bedáňová, Adriana Gerši, Barbora Záhlavová-Strýcová, Kristýna Plíšková, Kateřina Siniaková.

(okr nkr)