Sklárna Moser oslavila 160 let existence v Obecním domě

/FOTOGALERIE/ - Karlovarská sklárna Moser v letošním roce slaví 160 let existence. Její historii připomene výstava, která v úterý začíná v pražském Obecním domě. Návštěvníci uvidí mimo jiné ručně vyráběné umělecké objekty z celé historie značky. Výstava nazvaná Příběh křišťálu Moser potrvá do 22. března.

včera 22:37

SDÍLEJ:

Sklárna Moser se specializuje na foukané, ručně broušené, ryté a malované sklo. Od svého založení používá výhradně bezolovnatý křišťál, což je křemičité sodno-draselné sklo s vyšším obsahem oxidu draselného.

Čtěte také: V Praze vystavuje slovenský umělec Viktor Frešo

Firma má asi 320 zaměstnanců 

Tento specifický, vysoce kvalitní druh skla je tvrdší než olovnatý křišťál a průzračný, dobře se vybarvuje a dává spektrálně čistší barvy. Od roku 1910 vyrábí Moser barevné broušené sklo a sklo zdobené leptaným a zlaceným dekorem, takzvanou oroplastikou.

Nyní má firma asi 320 zaměstnanců. Sklo se stále vyrábí podle původních nákresů a postupů, díky ručnímu zpracování je každý výrobek jedinečný. Moser je v současnosti prezentován ve více než 50 zemích světa a nachází se v nejprestižnějších obchodních domech světových metropolí.

Čtěte také: Ceny Vinyla mají syntetičtí Orient, ambientní Dné a brněnský fest

Autor: ČTK

ZDROJ >>