Škoda Electric se promění za sto milionů

V areálu výrobce trolejbusů se budou demolovat budovy, stavět nové, modernizovat dílny i sázet stromy.

dnes 20:30

SDÍLEJ:

Pohled na budoucí podobu areálu

Pohled na budoucí podobu areáluFoto: Škoda Electric

Doudlevecký areál Škody Electric čeká letos proměna za 100 milionů korun. Kromě zaměstnanců a zákazníků největšího evropského výrobce trolejbusů si jí všimnou také Plzeňané, kteří v okolí závodu bydlí nebo projíždějí Průmyslovou ulicí podél jeho šedé zdi.

Tato zeď brzy zmizí. Podle vedoucího útvaru Správa majetku Škody Electric Václava Beneše to bude pro veřejnost nejviditelnější změna. „Hradbu nahradí plot. Navíc vybudujeme zcela nový moderní vjezd a také parkoviště pro zaměstnance i návštěvníky firmy – to vše zhruba na úrovni křižovatky s Nebílovskou ulicí," řekl.

Nenechte si ujít: V Česku existuje přibližně šest set svěřenských fondů

V areálu Škodovky vzniknou například nové prostory pro výrobu a skladování. Staré objekty u Průmyslové ulice srovná se zemí demoliční četa, nahradí je parkoviště pro zhruba sedmdesát aut. „Celé okolí oživí sadové úpravy – počítá se s vysázením stromů, přibudou travnaté a květinové plochy," doplnil Václav Beneš s tím, že současnou vrátnici, která už nevyhovuje provozu v areálu, nahradí nový velkokapacitní vjezd se samoobslužným systémem. Modernizace čeká některé kancelářské i výrobní prostory, například dílnu elektromontáže.

V hlavní budově Škody Electric pak vznikne nová recepce a změn dozná i její nejbližší okolí. Z někdejší lisovny a svařovny bude moderní sklad, parkoviště a manipulační plochy vzniknou i na místě střediska zásobování, které také čeká na zbourání.

Práce začaly už v lednu, dělá se na úpravě vjezdu. „První návštěvníci by je jím mohli do areálu podívat už v červnu," dodal Václav Beneš.

Autor: Pavel Korelus

ZDROJ >>