Studenti vedou firmy a podnikají. Zatím pouze cvičně

Studentské fiktivní firmy z České republiky i ze Slovenska se představí veřejnosti na 9. regionálním veletrhu v Městském domě kultury Sokolov. Kromě prezentací studijních a učebních oborů je připraven i bohatý doprovodný program, do nějž se návštěvníci budou moct aktivně zapojit.

dnes 22:00

SDÍLEJ:

Studentské fiktivní firmy mají pravidelně možnost prezentovat se na veletrhu, který pořádá Střední škola živnostenská Sokolov.

Studentské fiktivní firmy mají pravidelně možnost prezentovat se na veletrhu, který pořádá Střední škola živnostenská Sokolov.Foto: SŠŽ Sokolov

Veletrh fiktivních studentských firem pořádá Střední škola živnostenská Sokolov a letos se ho zúčastní na 30 studentských firem z naší republiky a ze Slovenska, například ze Šaly. „Studenti ve svých stáncích prezentují své obchodní dovednosti v různých předmětech podnikání. Setkáte se zde s cestovními kancelářemi, bary, zážitkovými agenturami, pivovary, prodejci automobilů a mnoha dalšími obory," uvedla Terezie Petrovičová, zástupkyně ředitele školy pro praktickou výuku.

Během obchodování se návštěvníci veletrhu mohou dozvědět vše potřebné i o studijních a učebních oborech Střední školy živnostenské Sokolov, v prostorách MDK bude probíhat jejich prezentace, návštěvníci si mohou sami vyzkoušet i zdobení perníčků či cup cakeků nebo se nechat zkrášlit kadeřnicemi či kosmetičkami. Obor aranžér předvede moderní technologie, jako např. 3D tisk. „Ve vestibulu MDK proběhne výstava ročníkových prací oborů cukrář a kuchař a číšník, servírka, ze kterých mohou návštěvníci vybrat vítěznou práci. Prezentovány budou slavnostní tabule, dorty a gastronomické speciality," vyjmenovala zástupkyně ředitele.

Malý sál bude patřit kosmetičkám a kadeřnicím, hosté tu mohou vidět přípravu módní přehlídky těchto oborů. „Vzhledem k tomu, že škola vychovala v obou oborech mistry republiky, jistě bude na co se dívat," věří Petrovičová. Sama přehlídka začne ve velkém sále kolem 11. hodiny, k vidění bude denní, disco, večerní a svatební líčení a účesy.

Čtěte také: OBRAZEM: Demonstranti protestovali proti bezpečnostní konferenci v Mnichově

Veletrh může být dobrou inspirací i pro žáky z devátých tříd, kteří se právě teď rozhodují, co dál, a jejich rodiče. „Dcera je už v podstatě rozhodnutá, ale myslím, že neuškodí, pokud uvidí i další možnosti. Pokud to jen trochu půjde, chtěla bych se tam s ní jet podívat," potvrdila Radka Jarošová z Lokte, jejíž dcera Andrea letos končí základní školu.

Studentské fiktivní firmy zaplní Hornický dům ve čtvrtek 23. února od 9 do 13 hodin.

Nenechte si ujít: Ministr Babiš: Kraje jsou schopny zaplatit navýšení mezd pro řidiče

Autor: Lucie Žippaiová

ZDROJ >>