Úřady se v Rusku mstily názvem ulice o 11 slovech

Obyvatelé jedné ulice na okraji sibiřského města Berdsk si mohou oddychnout: konečně mohou svou adresu ohlásit na jedno nadechnutí, což dřív nikdo nezvládl. Krkolomný název jejich ulice se totiž skládal z jedenácti slov, včetně zkratky, což přinášelo v praxi množství potíží.

Ruská vlajka. Ilustrační foto.

Ruská vlajka. Ilustrační foto. Foto: ČTK

"Kolikrát k nám nepřijela sanitka, protože nemohla trefit. I poštovní zásilky se ztrácely," postěžovala si v tisku Ljubov Kudrikovová jako mluvčí šestadvaceti sousedů z ulice, jejíž dosavadní název zněl: Území vyňaté z pozemků pomocného hospodářství VCSPS (Všesvazové ústřední rady odborových svazů) pro organizaci rolnického hospodaření.

Takovou adresou se úředníci zřejmě pomstili zdejším osadníkům za to, že se usadili na okraji sídliště na někdejších zemědělských pozemcích, s nimiž radnice asi měla jiné plány. Jedna z místních rodin si u soudu vymohla přidělení adresy a čísla popisného. Úřady sice verdiktu vyhověly, ale v náramně výsměšné podobě, vylíčil server Newsru.com.

K "lidštější" adrese nakonec dopomohl až zmocněnec prezidenta Vladimira Putina, kterého zmíněná rodina požádala o pomoc. Nový název ulice je o poznání kratší: Startovní.

Autor: ČTK

ZDROJ >>