Věděli jste, že některá fakta o vesmíru nejsou pravdivá?

Vesmír je zvláštní a tajemné místo neskutečných rozměrů, o kterém se pořád zveřejňují fakta a informace, které nejsou pravdivé. Velký počet těchto informací se dokonce chybně vyučují na školách po celém světě. Věděli jste, která fakta vlastně lžou?

Temná strana Měsíce

Spousta lidí si myslí, že temná strana Měsíce je ta, na kterou nedopadá sluneční záření, což je ale hloupost. Slunce totiž dosáhne na všechny strany Měsíce a nejedná se tak o část zahalenou stínem. Temná strana Měsíce je totiž ta, kterou nevidíme. Měsíc se totiž točí s naší Zemí tak, že pouze jedna strana je pro nás stále viditelná a ta druhá odkloněná. Vidíme tedy stále jenom jednu stranu, takže ta druhá je právě nazývaná temnou stranou, jelikož jsme až do roku 1959 nemohli vědět, jak vlastně vypadá. 

moon-1527501_960_720

Slunce jakožto ohnivá koule

Pokud někdy uslyšíte někoho říkat, že Slunce je obří koule pokrytá ohněm, pokuste se jim slušně vysvětlit, že říkají hlouposti. Oheň totiž k jeho vzniku potřebuje teplo, palivo a kyslík, což jsou věci, která na Slunci neexistují. Slunce totiž vytváří teplo za pomoci jaderné fůze. Obří tlak a vysoká teplota jádra Slunce nutí atomy vodíku, aby se sloučili a vytvoří tak atomy hélia. Energie, která vzniká při tomto sloučení poté vylétá do solárního systému jako světlo a teplo. 

sun-1477210_960_720

Nulová gravitace

Pokud jste někdy slyšeli, že létání ve vesmíru znamená nulové působení gravitace, jedná se o naprostou hloupost. Ve vesmíru totiž dochází pouze k mikro gravitaci, ale k žádné části námi objeveného vesmíru neexistuje místo, ve kterém by se gravitační síla rovnala nule. Ať už jsme tedy kdekoliv, stále na nás působí gravitace okolních objektů.
space-89129_960_720

Teplota planet

Určitě jste někdy slyšeli, že čím blíže je planeta ke Slunci, tím větší je na ní teplota, tudíž na Merkuru bychom nedokázali přežít, protože je tak blízko ke Slunci, že je na něm neuvěřitelné teplo. Problém je, že to, jak blízko jsme ke Slunci, není jediný faktor, který mění teplotu. Ačkoliv je Merkur blízko ke Slunci, jeho rotace a atmosféra způsobují, že jakmile se odkloní od Slunce, noční teplota dosahuje až minus 173 stupňů Celsia, tudíž to, že je nejblíže nemá na planetu jako takovou moc velký vliv. Na druhou stranu Venuše, je od Slunce dvakrát tak daleko, ale její atmosféra způsobuje, že teplota i na straně odkloněné od Slunce dosahuje až 462 stupňů Celsia.

sun-1506019_960_720

Věřili jste těmto chybným faktům, nebo znáte skutečnou pravdu?

Please follow and like us:

ZDROJ >>