VIDEO: Donald Trump přijel do Bruselu vynadat předákům NATO, že Německo je zajatcem Ruska a zesměšnil chování aliančních zemí v Evropě ve vztahu k tomu “zlému” Rusku! Šéf NATO Stoltenberg na Trumpa jenom civěl a nevzmohl se na jakýkoliv odpor! Otázka je, kdy zemím NATO dojde, že Trump přijel zahájit demontáž Severoatlantické aliance! [CZ Titulky]

VIDEO: Donald Trump přijel do Bruselu vynadat předákům NATO, že Německo je zajatcem Ruska a zesměšnil chování aliančních zemí v Evropě ve vztahu k tomu “zlému” Rusku! Šéf NATO Stoltenberg na Trumpa jenom civěl a nevzmohl se na jakýkoliv odpor! Otázka je, kdy zemím NATO dojde, že Trump přijel zahájit demontáž Severoatlantické aliance! [CZ Titulky]

Donald Trump dorazil do Bruselu na vrcholný summit NATO 2018 a na slavnostním obědě v centrále aliance spustil kanonádu směrem na šéfa Severoatlantické aliance Jense Stoltenberga, který se pod návalem Trumpových argumentů nevzmohl na jakýkoliv odpor. Došlo přesně k tomu, o čem jsme na Aeronetu psali před několika dny, že Trump se chystá do Bruselu s ultimativním požadavkem, a opravdu na něj došlo. Donald Trump totiž začal na Stoltenberga pálit argumenty ve vztahu k divným procesům, které probíhají v Evropě.

Donald Trump se ptal, jak je možné, že Evropa a jmenovitě Německo platí Rusku za dodávky plynu a ropy miliardy dolarů ročně, ale na zbrojení Evropa miliardy vynakládat nechce, a jak je možné, že Německo staví s Ruskem nový plynovod Nordstream 2, přičemž v čele konsorcia sedí bývalý německý kancléř Gerhard Schröder, ale přitom NATO požaduje po USA, aby americká armáda vynakládala miliardy dolarů a chránila Evropu před Ruskem? Donald Trump zahrál scénku, že naprosto nechápe, jak je to vůbec možné? Tak jak je to? Je Evropa s Ruskem přítel nebo nepřítel?

Donald Trump vysvětluje schizofrenii Evropy k Rusku.

Zkoprnělý Jens Stoltenberg byl z toho úplně rozhozený a mimo. Trump ovšem pokračoval a začla vrtat do Německa. Berlín vynakládá na obranu jen něco málo přes 1% svého HDP, zatímco USA vynakládají 4.2% svého mnohem většího HDP, ale Německo tvrdí, že je schopno výdaje na obranu jenom o malý kousek zvýšit až v roce 2030. A právě tady Donald Trump opravdu vznesl požadavek, o kterém se na americké alternativě už před několika dny psalo jako o hotové věci.

Donald Trump bude chtít, aby všechny země NATO zvýšily své výdaje na obranu, okamžitě, ještě tento rok, a to minimálně na 2% HDP.  Jens Stoltenberg byl z toho úplně mimo a z oběda toho asi moc neměl, protože to, čeho se evropští politici obávali, se stává skutečností. Donald Trump přijel udeřit na země NATO, aby si uvědomili, že nemůžou sedět na dvou židlích. Buď sedí na židli s americkými neocony, anebo sedí na ždili s globalisty a Ruskem. Je jasné, že Stoltenberg ten tyjátr u stolu s obědem nepochopil, o co vlastně Trumpovi jde.

Německo je zajatcem Ruska

Donald Trump chápe, že Německo se zbavilo uhelných a jaderných elektráren a je zcela závislé na energiích z Ruska. Jenže podobně jsou na tom i ostatní evropské země. Donald Trump tak zahrál scénku, kdy zopakoval rétoriku neoconů, ale současně vypíchl schizofrenní postoje evropských zemí, které před neocony hrají země, které potřebují americkou ochranu před Ruskem, ale přitom ty samé evropské země jsou energeticky a do značné míry obchodně zcela závislé na dobrých vztazích s Ruskem. Summit NATO tak povede k tomu, že Donald Trump položi na stůl požadavek, který země NATO nemohou splnit, buď proto, že finančně to nezvládnou, anebo proto, že nebudou chtít, jako třeba Německo. Donald Trump znovu zopakoval, že americké dotování obrany EU skončilo, protože americký daňový poplatník už toto financovat nebude.

Donald Trump vystupuje z auta po příjezdu do centrály NATO v Bruselu.

Aniž by to řekl nahlas, Donald Trump tím hodil vidle do plánů amerických neoconů a není jasné, zda-li generálové v Pentagonu a neoconi v Kongresu vůbec poberou, co vlastně Donald Trump právě v Bruselu provádí. Není to nic jiného, než americká demontáž NATO v přímém přenosu, konec amerického systému Pax Americana v Evropě skrze americké ozbrojené síly. Donald Trump ihned po summitu v Bruselu zamíří letadlem do Helsinek, kde se 16. července setká s Vladimirem Putinem.

Summit NATO tak de facto znovu prohloubí krizi uvnitř aliance, protože je zcela jasné, že okamžité navýšení zbrojních rozpočtů zemí NATO je vyloučené, protože státní rozpočty jednotlivých zemí NATO jsou vybalancované tak, že takový zářez zbrojních výdajů by mnohé ekonomicky slabší země NATO položil. Německo by mohlo navýšit zbrojní rozpočet, ale k tomu nedojde, protože Berlínu jde právě o jedinou věc, o odchod amerických ozbrojených sil z Evropy, aby Německo mohlo znovu uchopit hlavní moc v Evropě.

Donald Trump použil argumenty neoconů jako ukázku schizofrenie Evropy. Kolik politiků to v Bruselu pochopí, že “americké” NATO definitivně končí?

Evropské země si nemohou dovolit mít špatné vztahy s Ruskem, protože sdílí s Ruskem společný kontinent a dokonce i hranice. Evropské země potřebují ruské nerostné zdroje a Německo jde příkladem, nakupuje ruský plyn a Rusové dostávají miliardy dolarů, které naopak Německo odmítá vynakládat na zbrojení a výdaje pro NATO. Donald Trump není hlupák, ale někdo musel přijít a nahlas to říct Stoltenbergovi do očí, že z pohledu nezávislého pozorovatele jde o schizofrenii v Evropě. Na jedné straně největší a nejbohatší země NATO v Evropě nakupuje od Rusů plyn a platí mu za to miliardy dolarů, ale současně Evropa volá po americké ochraně před Ruskem. Na tento schizofrenní postoj Evropy neexistuje odpověď a Donald Trump to moc dobře ví, protože Evropě nezbude nic jiného, než mít dobré vztahy s Ruskem, protože všechno ostatní nedává smysl a působí zcela absurdně.

Legendární fotka ze zasedání G7: Angela Merkel nad Trumpem a ten v odporu se založenýma rukama v pobavené náladě.

Americký prezident nemůže přijít do Bruselu a říct, že budeme mít s Ruském skvělé vztahy, protože američtí neoconi v Kongresu by ho okamžitě obvinili z velezrady. Takže Donald Trump na to jde přesně obráceně. Požadavky neoconů položí na stůl jako prioritu a zdůrazní potřebu, aby evropské země se opravdu chtěli bránit proti Rusku, a to znamená vynakládat více peněz na zbrojení. Jenže tím pouze dojde k odhalení toho, že tuto ochotu evropské země nemají a mít nebudou. Donald Trump tak získá argument pro omezení americké působnosti v Evropě, protože Evropa se prostě nechce podílet na nákladech zbrojení proti Rusku. Neoconi s tím nedokážou nic udělat, protože aby to fungovalo, musela by Evropa chtít jít do konfliktu s Ruskem, ale to evropští politici, až na několik nemocných individuí z různých politických stran v ČR, nechtějí.

Trump přijel do Bruselu zahájit demontáž NATO a systému Pax Americana v Evropě

Donald Trump tak zahájil proces demontáže NATO v Evropě a bude k tomu použit nástroj, který je zaručený, neochota Evropy financovat zbrojení. Proti takovému argumentu totiž ani američtí neoconi v Kongresu nedokáží odporovat, protože jestli něco nejde obhájit před americkými voliči, je to vynakládání peněz pro někoho, kdo se jenom veze. Jenže celé NATO bylo přesně na tomto systému založeno. NATO byla a dosud je americká úderná pěst systému Pax Americana ve světě, kterou financoval americký daňový poplatník a ostatní země NATO.

Všichni měli kolektivní obranu prakticky zdarma, ty drobné, co jednotlivé země vynakládají, se mohou prakticky zanedbat ve srovnání s výdaji americké armády. Donald Trump tak postavil do světla v Bruselu schizofrenní chování evropských zemí, ale ten hlavní útok mířil na americké neocony v Kongresu. Protože americký občan se teď bude ptát předchozích amerických prezidentů, proč tolerovali dotování obrany zemí NATO z peněz amerických daňových poplatníků.

Skupinové foto účastníků summitu.

Není tajemstvím, že Rusko je pro Evropu klíčovým surovinovým partnerem, protože právě o zdroje půjde v následujících letech především. Nepřátelství s Ruskem je bezpečnostní i ekonomický nonsense, protože bez dobrých vztahů s Ruskou, s největší jadernou mocností na světě, nelze mít v Evropě ani stabilitu, ani bezpečnost, ani ekonomický růst. Donlad Trump to ví, ale zjevně to stále nechápou struktury okolo bruselské centrály NATO, američtí neoconi a odchovanci americký elit, které poslední dekády tak srdnatě budovali v Evropě americké impérium Pax Americana.

Ať už to byl polský předák Solidarity z loděnic ve Gdaňsku, anebo zneuznaný dramatik z Hrádečku v roli zaměstnance pivovaru. Donald Trump byl zvolen jako hrobař NATO a systému Pax Americana, ale musíme vidět o několik tahů dopředu, protože po rozpadu NATO a amerického vlivu v Evropě uchopí veškerou moc v uvolněném mocenském prostor Berlín, který místo Pax Americana začne budovat projekt Das neue Europa. A to bude do značné míry ještě horší proces. Bohužel, v obou případech jde o objektivní procesy, kterým se zkrátka nedá vyhnout.

*České titulky v úvodním videu zapnete tlačítkem “CC” v liště videa.

-VK-

Šéfredaktor AE News

ZDROJ >>