VIDEO: Donald Trump vyslal Dánsku vzkaz, že obrana Dánska americkou armádou není zadarmo a prodej Grónska by to mohl vyřešit! V Kodani z toho nastal poplach a noční zasedání bezpečnostní rady státu! Donald Trump poletí do Polska jednat o možném přesunu amerických základen z Německa, ale na cestě zpátky se chce zastavit v Dánsku. Kodaň prý dluží USA miliardy dolarů za dlouhé dekády své obrany americkou armádou! Trumpovo rozbíjení NATO v přímém přenosu!

Americký prezident Donald Trump včera před odletem z New Jersey do Bílého domu poskytl na letišti rozhovor novinářům a odpověděl i na dotaz ohledně zájmu americké vlády o nákup Grónska [1]. Donald Trump však namísto uklidnění situace pouze přiložil pod kotel, protože jeho krátké vyjádření a vystoupení o několik hodin později vyvolalo krizové zasedání bezpečnostní rady v Kodani. Americký prezident totiž novinářům uvedl, že naprosto netuší, jak se ta informace mohla dostat ven, což ukazuje na to, že se věc projednává v důvěrném režimu, i když zjevně ne v utajeném.

Donald Trump na letišti s novináři.

Donald Trump totiž začal mluvit o tom, že USA a Dánsko jsou spojenci, Dánsko potřebuje obranu a USA poskytují Dánsku obranu jako jiným velkým částem světa a spojenectví je důležitá věc. Kodaň má s Grónskem problémy, protože zámořské území je ekonomicky nesoběstačné, vláda v Kodani pumpuje do Grónska 700 milionů dolarů ručně a pro dánskou vládu je to značná zátěž. To se prý objevuje v utajené zprávě dánské vlády z poloviny března, která se dostala zřejmě do rukou americké straně. Dánsko totiž uvažuje, že by mohlo části Grónska pronajmout nějaké firmě, hovoří se hlavně o čínských firmách. To ale jen těžko připadá v úvahu, když na území Grónska leží americká polární letecká základna Thule.

Donald Trump přijede do Polska rozbíjet NATO pod maskou přesunu amerických základen z Německa

Donald Trump v krátkém projevu na letišti ovšem použil tak zvláštní slovník s tak podivnými obraty, že to znělo jako vyslaný vzkaz a výhrůžka do Kodaně, že pokud Dánsko chce být nadále spojenec s USA, mělo by začít uvažovat o prodeji Grónska, protože jinak přestane americká armáda Dánsko a spolu s tím i Grónsko chránit a Kodaň navíc bude muset USA zaplatit všechny dlužné peníze za americkou armádu, která Dánsko chrání od konce 2. sv. války. Donald Trump chce vymáhat peníze od všech členských zemí EU, včetně České republiky, kterou by to vyšlo na 90 až 140 miliard ročně navíc, což by byly peníze, které by byly tributem americkému vojenskému konzulovi za obranu, podobně jako v dobách Římské říše, kdy se platily tributy za obranu a ochranu. V Kodaní jsou z toho v šoku, ale nelze se tomu divit.

Fotomonáž Trumpova hotelu v Grónsku.

Cílem Donalda Trumpa je rozbití NATO prostředky, které jsou nejúčinnější, a to jsou peníze a dluhy, lépe řečeno hlavně dluhy. Americká armáda od samotného vzniku NATO celou alianci dotuje, celé dlouhé dekády a smluvená 2% HDP na obranu vydává jen pár zemí. Tyto dluhy jsou podle Washingtonské smlouvy o NATO vymahatelné, i když smlouva neurčuje jak. Mechanismus sankcí není nijak definován, ale pravdou je skutečnost, že třeba jenom Německo dluží USA na výdajích pro NATO už přes 2 000 miliard dolarů (2 biliony) za dlouhé dekády a dekády, kdy Německo neplnilo kvótu 2% HDP. Pokud členská země NATO za daný rok nesplní kvótu, tak to není tak, že následující rok má NATO méně peněz, to nepřipadá v úvahu.

Vystoupení z NATO si zatím nikdo nedovolil, protože vystoupit může jen země bez dluhů k USA za obranu

Za neplatící země to hradí americký státní rozpočet, konkrétně vojenský zbrojní rozpočet, který je pro jistotu od státního civilního rozpočtu oddělen v USA a projednává se samostatně, na rozdíl od zemí v Evropě. Zatím žádný americký prezident tuto dluhovou past na své spojence nepoužil jako bič, ale Donald Trump to včera udělal a poslal do Kodaně vzkaz, že je čas zaplatit USA všechny dlužné pohledávky za tributy. Dánsko samozřejmě je v zoufale slabé pozici, protože je si vědomo, jak funguje financování NATO a jaká má pravidla. Pokud země neplní kvótu 2% HDP ročně na zbrojení, musí to platit americký daňový poplatník. Americká moc tak disponuje v podobě NATO obrovským dlužním úpisem proti členským zemím. Vystupování z NATO má přitom další pikantnost, na kterou se na české alternativě zapomíná.

Grónsko má pro USA klíčový význam v otázce vlastní budoucnosti.

Členská země NATO může z NATO vystoupit, ale musí uhradit veškeré dluhy za svým členstvím. Právě proto ani Francie nevystoupila z NATO v dobách Charlese De Gaulla. V roce 1966 však Francie nevystoupila z NATO, ale pouze odešla z vojenských struktur NATO, zůstala však členem civilního křídla NATO, aby nemusela platit USA dluhy vzniklé z financování obrany Francie na vrub amerického státního rozpočtu. Právě proto nedošlo k celkovému odchodu z NATO, ale pouze k vystoupení z vojenských struktur NATO. Francie se do vojenských struktur NATO vrátila v roce 2009 pod vedením Nicolase Sarkozyho [2].

Dánsko každý rok dluží USA polovinu svého závazku na zbrojení, Česká republika je na tom úplně stejně

Dluhy České republiky k USA za neplnění kvóty 2% HDP je od roku 1999 ve výši přibližně 1.4 bilionu korun. Tyto peníze dluží Česká republika USA za kolektivní obranu USA od vstupu do aliance před 20 lety. Dluh ovšem není ze strany USA na členských zemí NATO vymáhán, pokud země jsou poslušné a spolupracují. Sami si dokážete představit, jaký pocit musí teď mít dánská vláda, která si poslechla Trumpova jasně formulovaná slova. Dlužíte, tak to koukejte vyrovnat, máte území, které je vám k ničemu a my ho chceme! Anebo si ho ponechte, ale v tom případě počítejte, že budeme chtít zaplatit dluhy za obranu.

Americká letecká základna Thule.

Dánsko dlouhodobě vynakládá na obranu okolo 1% HDP, v roce 2017 to bylo 1,2% HDP a třeba Česká republika v roce 2017 vynakládala 1.1% HDP na zbrojení [3]. To jsou všechno čísla hluboko pod závazkem 2% HDP, ke kterým se země zavázaly vstupem do NATO. Když peníze neposkytne národní vláda, rozdíl pokryje americký státní rozpočet. S každým rokem vzrůstá zadlužení členský zemí NATO vůči USA ve věci obrany.

Donald Trump má koncem srpna [4] v Polsku naplánovaná jednání o možnosti přesunutí amerických základen z Německa do Polska, protože Varšava nabízí USA nejen plné pokrytí nákladů na přesun, ale dokonce prý Varšava bude Američanům platit za to, že zemi jsou. Polsko by tak hradilo provoz základen, žoldy vojákům americké armády, veškeré inkaso za provoz základen a zřejmě i náklady na stravu. Polsko by tak bylo první zemí v NATO, které by se stala územím pod tributní ochranou.

Neexistuje nic jako mocenské vakuum, Trump začal budovat nový model obrany v Evropě

Tento model obrany by však vedl k rozpadu NATO, protože by byl politicky pro většinu západních zemí neprůchodný, a to zejména ve chvíli, kdy Německo a EU pod vedením Ursuly von der Leyen plánuje vybudovat kolektivní evropskou obranu, kterou zajistí evropská armáda. Polsko by se tak stalo tributem americké armády, USA a neoconů. Dozajista se k Polsku přidají Pobaltské země, Slovensko pod vedením protektorátní prezidentky, Česká republika, Maďarsko, Bulharsko a země bývalé Jugoslávie. Vznikne tím útvar zemí, který už známe jako projekt Trojmoří. Země v Trojmoří budou mít rolet tributů pod ochranou americké armády, které budou platit za ochranu a obranu. Takhle je to připraveno, ale má to háček. Proč se v tom angažuje Donald Trump?

Letištní plocha základny Thule.

Plánem tohoto procesu je rozpad NATO jako nástroje globalistické hydry pod kontrolou Domu Sion. To je hlavní záměr Chasidů. Země z rozpadlého NATO si pořídí různou obranu, a to na bázi tributního modelu, tedy zaplať a nech to na jiných. Projekt Trojmoří potom bude nástrojem americké státní moci v Evropě a jeho tributní model bude variantou proti kolektivnímu modelu Berlína, Bruselu a jejich kolektivní a subvencované obraně. Tento Trumpův systém tributů ale zlikviduje americký systém Pax Americana, který byl postavený na americké ozbrojené moci, která spojence nic nestojí.

Po rozpadu NATO se země EU přeskupí do dvou organizací, chazarské Evropské armády a chasidské Tributní obrany Trojmoří (a Jeruzaléma)

Spojenci se nestarají o své náklady na obranu a výměnou za to se nikdo nestará o to, co americká armáda dělá. Takhle to fungovalo celé dekády. S příchodem Trumpa to končí. Zaplať a staň se tributním spojencem pod ochranou. Nezaplatíš, budeš mít problémy. Zdánlivě jde o obchod, ale nejde. Cílem je destrukce NATO jako hlavního nástroje amerických neoconů. Na jeho troskách však vyrostou dva nové útvary v Evropě: Tributní obrana modelu Trojmoří a Evropská armáda jako model kolektivně subvencované obrany. Neexistuje žádné mocenské vakuum, po rozbití NATO vzniknou ihned dva nové vojenské silové útvary, ovšem striktně na půdorysu Chazaři vs. Chasidé.

Projekt Trojmoří.

Donald Trump si dobře spočítal, že Grónsko je v dosahu, protože Dánsko dluží za desítky a desítky let americké obrany. Bude zajímavé sledovat, až to začne docházet i českým politikům, do čeho se navezli a uvrtali, když zemi přivedli do Severoatlantické aliance. Země bude dlužit, kam se podívá, a když bude chtít vystoupit, nebude mít na splacení dluhů za obranu. Nosatá pojistka, není-liž pravda?

*České titulky v úvodním video zapnete tlačítkem “CC” v liště videa.

Zdroj úvodního videa: The Guardian [5]

-VK-

Šéfredaktor AE News