VIDEO: Vladimir Putin ukázal prstem na americké agresory a zopakoval, že Doktrína vzájemného zničení (MAD) je jediným instrumentem, který dosud zabraňuje vypuknutí III. Světové války. Nejsou to mírové smlouvy, není to OSN, nejsou to mezinárodní dohody, je to jenom a pouze jaderný arzenál, který vyvažuje moc amerického agresora!

VIDEO: Vladimir Putin ukázal prstem na americké agresory a zopakoval, že Doktrína vzájemného zničení (MAD) je jediným instrumentem, který dosud zabraňuje vypuknutí III. Světové války. Nejsou to mírové smlouvy, není to OSN, nejsou to mezinárodní dohody, je to jenom a pouze jaderný arzenál, který vyvažuje moc amerického agresora!

Vladimir Putin opět po roce odpovídal ruským občanům v interaktivním televizním pořadu na nejrůznější dotazy a mezi nimi mne zaujal především ten, který se týká hrozby vypuknutí III. Světové války. Vladimir Putin nejprve zopakoval známý citát Alberta Einsteina o kamenech a klaccích, ale potom jasně uvedl, že jediným faktorem, který dosud bránil tomu, aby taková válka vypukla, je systém jaderné rovnováhy mezi jadernými mocnostmi. Tento systém parity má název Mutally Assured Destruction (MAD), tedy doktrína Vzájemně zaručeného zničení, která ani po pádu Železné opony neztratila nic ze svého významu. Tato doktrína spočívala na tom, že světové mocnosti mají dostatek jaderných zbraní ke zničení protivníka, ale současně se USA a Sovětský svaz zavázaly, že nebudou vyvíjet protiraketové systémy, které by zeslabily funkci doktríny MAD.

Vladimir Putin ve studiu příchází zodpovídat telefonické dotazy občanů.

Zákaz výroby protiraketových zbraní byl krytý smlouvou ABM (Anti-Ballistic Missile Treaty), ovšem Spojené státy za vlády G. W. Bushe v prosinci 2001 od smlouvy jednostranně odstoupily s poukazem na události z 11. září, které se stalo záminkou pro odstoupení USA od smlouvy ABM. Oficiálně to byla hrozba toho, že Írán začne střílet rakety na USA a na evropské spojence. Jistě si vzpomínáte na slavnou kauzu radaru v Brdech, který se tam nakonec nepostavil.

Systém americké protiraketové obrany AEGIS má nyní radar v Rumunsku na tamní americké vojenské základně Deveselu a skupina raket systému AEGIS je rozmístěna v Polsku. Radar i rakety však nejsou rozmístěny proti Íránu, ruské velení generálního štábu už několikrát potvrdilo že americký fázorový X-radar umístěný v rumunském Deveselu skenuje vzdušný prostor tzv. západního okruhu ruských ozbrojených sil se sídlem ve Voroněži, kde je mimochodem velitelství ruských protivzdušných sil. Stejně tak rakety v Polsku nejsou určeny pro sestřelování raket z Íránu, protože trajektorie odpálených raket by musela vést přes Rusko a přes Severní ledový oceán.

Rakety v Polsku a radar v Rumunsku mají přinést americkou válku do Evropy

Systém AEGIS je koncipován tak, že by jeho rozmístění mělo smysl v severních oblastech Kanady a také na Aljašce. Namísto toho ale systém protiraket je rozmístěn v Polsku, což nedává naprosto žádný smysl, protože pro obranu USA je takové umístění antiraket nejen neúčinné, ale navíc naprosto nesmyslné. Je naprosto evidentní, že rozmístěný systém Aegis je namířený od samotného počátku proti Rusku.

Vladimir Putin zdůraznil, že Rusko již vyvinulo a nasadilo do výzbroje odpověď na americké protiraketové systémy. Jedná se o nové rakety Jars, které jsou schopny nést jaderné hlavice s vlastním manévrováním a pohonem pro náhodné změny trajektorie. Na něco takového není americký AEGIS připraven. Hrozba spočívá především v tom, že americká armáda odstoupila od smlouvy ABM jenom kvůli tomu, aby získala převahu nad ruskou armádou. Krok naprostého šílenství tak znovu potvrdil, že americké ozbrojené síly představují největší hrozbu pro globální bezpečnost.

Studio s prezidentem.

Spolu s tímto souvisí i operace jednotek armád členských zemí NATO v Pobaltí. Ve všech třech zemích jsou rozmístěny ozbrojené svazy armád NATO, dochází k intenzivnímu budování mohutných výkopů zeminy, což budou budoucí vybetonovaná odpaliště raket, která budou mít za úkol ochránit raketové baterie před bombardováním ze vzduchu a před dělostřeleckým ostřelováním. Vybrané skupiny vojsk NATO se cvičí v lotyšských a litevských lesích a hvozdech v boji v lesním terénu. Je to zcela zjevná snaha připravit skupiny vojsk NATO na bojové operace, které povedou přes Bělorusko, které je lesy doslova zahlceno. Rusové mají obrovské síly rozmístěné okolo Petrohradu a útok na čáře doteku by přinesl NATO obrovské ztráty. Hlavní úder amerických a spojeneckých vojsk tak bude s vysokou pravděpodobností veden přes Bělorusko.

Mise do Pobaltí mají za úkol připravit armády NATO na Guderianův “lesní vpád” do Běloruska

Rusové se budou zdráhat použít taktické jaderné zbraně na území spojence, Běloruska, navíc lesní porost znemožní identifikovat počty zbraní a rozměr invaze NATO. Američané spekulují s myšlenkou, že než se Vladimir Putin rozhodne, co bude dál, vojska NATO se rozvinou v celém Bělorusku s úkolem finálního úderu na Moskvu. Pro účely prvního sledu budou v Pobaltí použity armády zemí Střední a Jihovýchodní Evropy, německé, české, slovenské, polské, bulharské a rumunské armády. Všechny tyto země mají jedno společné, zkušenosti svých armád s bojem v zalesněném terénu. Stejnou taktiku zpočátku Hitlerovi navrhoval za II. sv. války německý generál Heinz Guderian, ovšem tehdy z jiných než jaderných důvodů. Část německých vojsk měla přes Bělorusko projít potichu partyzánským stylem a překvapit moskevské linie. Hitler nakonec myšlenku zamítl, protože se mu daleko více líbila jiná Guderianova taktika, tzv. Blitz Krieg mohutný útok na Minsk bez žádného utajování a s obrovským rachotem.

Gen. Heinz Guderian.

Byla by ovšem chyba si myslet, že generálové z West Pointu v americké armádě nestudují vojenskou historii. Plány na porážku Ruska se neustále přepracovávají. Hlavní hrozba v této chvíli spočívá v otázce, kdo přijde v Rusku k moci po Vladimiru Putinovi. Možnosti a varianty jsou děsivé, hrozivé, až katastrofální. Rusko může spadnout znovu do éry Jelcinismu, ale stejně tak se může opět vrátit k moci armáda z dob Chruščovovy éry, který se radil s generály, kolik jaderných bomb za rok je třeba odpálit, aby nepřítel za polárním kruhem na druhé straně pochopil, že nemá strkat čumák do blízkosti hranic Sovětského svazu. Tyto přístupy v dnešní době by vedly ke katastrofě, protože v Bílém domě nesedí JFK, ale Donald Trump, který je schopen čehokoliv, pokud mu někdo z jeho militantních poradců z Pentagonu předloží důvod.

Černoch na reportérku Seznamu: “Jdi pryč!” a pravdoláska dostala kopačky, selanka skončila!

Před několika dny projížděla Českou republikou kolona amerických vojáků, opět z Německa do Pobaltí. Na cestě došlo opět k poruše jednoho transportéru a reportérka Seznamzprávy.cz byla na místě a natáčela reportáž. Americký voják, černoch, ji ale poměrně hrubě popohnal a řekl jí, ať jde pryč. Go away! Žádné mávání a úsměvy, ne, drsné odpálkování redaktorky, která sama poznamenala, že Američané nejsou zrovna moc přátelští. Aby ne, Američané považují většinu Čechů za Rusy, sympatizanty s Ruskem, a to ne kvůli nějakým proruským médiím, ale kvůli tomu, že Češi mluví rusky. Američané slyší češtinu jako ruštinu a mnozí z ních nerozumí tomu, proč je ČR tak důležitým spojencem.

Mediální rovina už pouze odhaluje, že americké přesuny přes ČR budou asi brzy ukončeny, protože už se netěší takové popularitě a přízni mezi obyvatelstvem. Stále více lidí si konečně pokládá otázku, proč americké transportéry jedou někam do Pobaltí a ne na jih, aby chránily hranice Itálie, Řecka a dalších zemí EU před migranty. A když Američané, prý nejlepší armáda na světě, nedojedou po vlastní ose z Německa do Lotyšska, protože se zadře převodovka na transportéru, tak to prostě jenom ukazuje na to, že americká armáda má podobné problémy jako ta česká. Každá válka s Ruskem bude nakonec jaderná. To je jediná jistota. Problém je v tom, že američtí generálové si věří, že dokáží jadernou válku vyhrát. Je však jasné, že jediná věc, která drží světový mír, je doktrína MAD. Dokud bude fungovat, Američané budou mít strach rozpoutat válku, nejen proti Rusku, ale třeba i s Čínou, protože konflikt v Jihočínském moři se nadále prohlubuje.

*České titulky v úvodním videu zapnete tlačítkem “CC” v liště videa.

-VK-

Šéfredaktor AE News

ZDROJ >>